MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2010-11-28 "Andrzejkowy" koncert Pelplińskiej Orkiestry Dętej.

W miniony piątek, 26 listopada 2010, Pelplińska Orkiestra Dęta zagrała specjalny koncert z okazji "Andrzejek". Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury z trudem pomieściła wszystkich przybyłych na koncert. Orkiestra pod dyrekcją Tadeusza Negowskiego zagrała marsze, polską i amerykańską muzykę filmową, marsze bawarskie oraz inne utwory. Owacje na stojąco dla całej orkiestry były najlepszym podziękowaniem dla muzyków i organizatorów koncertu. Na bis muzycy zagrali jeszcze dwa utwory.

W roli konferansjera wystąpił kapelmistrz orkiestry Tadeusz Negowski, który nie tylko zapowiadał kolejne utwory muzyczne, ale też przybliżył historię orkiestry i jej rozwój. Koncert dedykowany był w szczególności Andrzejom, wśród których był Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch. Pan Burmistrz i trzech innych Andrzejów, w tym dwóch muzyków orkiestry dętej, otrzymali z tej okazji kwiaty.

Organizatorzy koncertu dziękują za przygotowanie sceny panu Adamowi Kwidzińskiemu i pracownikom firmy PELBUD oraz za ciasto Piekarni Leszka Melera i Eugeniusza Badziąga.

Przypomnijmy, że orkiestra działa od 3 lat. Za oficjalną datę powstania przyjmujemy 5 września 2007 roku, kiedy to po wielu staraniach dyrektora Ośrodka Kultury Piotra Łagi, odbyła się pierwsza próba nowej orkiestry (wówczas w zasadzie grupy siedmiu muzyków). Już przed świętami Bożego Narodzenia 2007 roku orkiestra zagrała pierwszy koncert kolęd w Bazylice Katedralnej w Pelplinie. Dziś orkiestra liczy 35 muzyków, głównie z gminy Pelplin, Tczewa oraz innych miejscowości. Dynamiczny rozwój, orkiestra zawdzięcza wytrwałej pracy i wsparciu sponsorów.

Więcej o Pelplińskiej Orkiestrza Detej http://mok.pelplin.pl/?lg=&a=26

 
 
 
 
 
 

 

Zdjęcia: Seweryn Brzeziński


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk