MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 25 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2005-05-06 Teatrzyk"Kamyczek"- premiera
/>
/>


Teatrzyk „KAMYCZEK” – przedstawia
Kolejną premierę zanotował – 5 maja br. w swej działalności teatrzyk działający przy Gminny Ośrodku Kultury w Pelplinie.
Przypomnę, że prowadzi go Alicja Watkowska a aktorami jest młodzież z ZS Nr 1 w osobach: Dorota Kraska, Paulina Laskowska,Katarzyna Mańkowska, Paulina Elas, Anna Cymanowska, Katarzyna Solecka, Marta Krużycka, Paulina Jarzyńska i jedna uczennica Marta Ligmanowska z ZS Nr 2. Jest to teatrzyk kukiełkowy.
Tym razem, teatr przygotował sztukę wg Baśni J.CH. Andersena „Królowa śniegu”
Sztuka trudna w odbiorze dla dzieci najmłodszych. W trakcie odtwarzania przedstawienia okazało się jednak, że losy Gerdy i Kaja uwrażliwiły nawet najmłodszych widzów.
Jest to zasługa młodych aktorów, reżyserii widowiska, wspaniale i barwnie wykonanych dekoracji i kukiełek.
Przygotowanie spektaklu zajęło odtwórcom bez mała pól roku. Trud okazał się owocny. W pierwszym, premierowym dniu zorganizowano ”wieczór rodzinny.” Zaproszono najmłodszych pelplinian wraz z rodzicami. Po zakończeniu przedstawienia organizatorzy poczęstowali widzów słodyczami i kawą. Dalej zaproszono do wspólnej zabawy, do uczestniczenia w konkurencjach sprawnościowych. Sporo zabawy i zaciętość rywalizujących stworzyły ciepłą serdeczną atmosferę.
„Kamyczek” w dniach od 6 – 9 maja br. przedstawi sztukę jeszcze dla 900 widzów z przedszkoli i najmłodszych klas szkolnych z całej gminy. Życzymy grupie prowadzonej przez panią Watkowską wielu sukcesów i kolejnych udanych premier.
Wiesław Świtała

/>


/>Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk