MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2011-03-09 Dzień Kobiet w Ośrodku Kultury

Dzień Kobiet za nami. Panie zapewne żałują, że ten wyjątkowy dzień przypada tylko raz w roku, gdyż spotyka je wtedy mnóstwo serdeczności, są obdarowywane kwiatami i licznymi niespodziankami. Uroczystość z okazji Dnia Kobiet odbyła się również w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.

8 marca sala widowiskowa Ośrodka została wypełniona po same brzegi. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 18.30. Zanim jednak przystąpiono do części oficjalnej, ogłoszono wyniki gminnego etapu XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Straży Pożarnej. Wyniki konkursu.

Po wręczeniu nagród i pamiątkowych dyplomów, rozpoczął się program artystyczny. Zgromadzonych, przepięknym głosem powitała Małgorzata Paicz- studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, która z dedykacją dla wszystkich pań, zaśpiewała utwór Anny Marii Jopek. Tuż po występie wokalnym odbył się pierwszy pokaz. Sztukę CARVINGU, czyli artystycznego rzeźbienia w warzywach i owocach zaprezentowali panowie Paweł Sztenderski i Grzegorz Gnich z Gdańska. Równie wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy baristyczny- artystycznej sztuki parzenia kawy oraz barmański, które zostały przygotowane przez młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Tczewa pod kierunkiem Joanny Lubińskiej oraz Piotra Popielarczyka. Podziw wzbudził także pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu pary tanecznej z Pelplina. Karolina Hajduk oraz Patryk Dobrzyński za popisy taneczne zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Podczas wczorajszego wieczoru gościliśmy również lokalnych artystów, którzy zaprezentowali swoje prace. Krystyna Gierszewska zaprezentowała swoją autorską książkę kulinarną "Dawne smaki Kociewia", Andrzej Kapica z Pracowni Witraży mieszczącej się w Pelplinie oczarował swoimi witrażami. Bardzo spodobały się też wyroby rękodzielnicze (haft, szydełko), które zaprezentowały panie z koła hafciarskiego działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie oraz wyroby szkła artystycznego z Huty Szkła Victoria ze Starogardu Gdańskiego. Na zakończenie uroczystości wszystkie panie obdarowano kwiatami.

Fot. Izabela Szweda, Dariusz Brzeziński
Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk