MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2011-05-01 Diecezjalne obchody z okazji beatyfikacji papieża Jana Pawła II

W niedzielę 1 maja odbyły się w Pelplinie diecezjalne uroczystości dziękczynne za beatyfikację papieża Jana Pawła II. O godz. 8.30 w bazylice sprawowana była uroczysta Msza św., której przewodniczył  biskup  diecezjalny prof. dr hab. Jan Bernard Szlaga. Na zakończenie Mszy św. burmistrz Pelplina Andrzej Stanuch wręczył ks. biskupowi obraz Jana Pawła II namalowany przez pelplińską artystkę Marię Zywert.

Prawie 30 osób obejrzało transmisję beatyfikacji z Watykanu na dużym ekranie w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.

Wieczorem o godz. 18-tej na Górze Jana Pawła II rozpoczęło się modlitewne czuwanie. Wystąpił zespół muzyczny Quo Vadis działający przy parafii katedralnej w Pelplinie, a następnie zespół Familia HP ze Starogardu Gdańskiego oraz zespół kleryków Prolog z Seminarium Duchownego w Pelplinie.

O 20-tej wszyscy wierni przeszli procesyjnie do katedry. Na czele jechali motocykliści z pochodniami, następnie Orkiestra Dęta Pelplin 2007. W pelplińskiej katedrze tłumnie zebrani wierni pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego wysłuchali i obejrzeli fragmenty wizyty papieża w Pelplinie w 1999 roku, występy chórów i solistów. Wystąpili: Marcin Chudziński, Violetta Seremak-Jankowska, Paweł Rydel, chór Adalbertus, chór Parati Semper, chór klerycki WSD w Pelplinie. Czuwanie zakończono odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Zdjęcia – strona Radia Głos


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk