MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 23 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2011-05-22 Za nami festyn z okazji Święta Ludowego
W sobotę 21 maja na targowisku miejskim w Pelplinie, zarząd powiatowy i miejsko-gminny Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie, zorganizowali festyn z okazji Święta Ludowego.
Zebranych gości i mieszkańców Pelplina powitał Andrzej Flisik, prezes zarządu powiatowego PSL i członek prezydium oraz zarządu wojewódzkiego. Wśród gości obecni byli: Marek Kluczyński – członek zarządu wojewódzkiego PSL, Jan Krajnik – prezes zarządu Miejsko-Gminnego PSL w Pelplinie, Eugeniusz Płóciennik – prezes zarządu Miejsko-Gminnego PSL w Gniewie, Stefan Kata – prezes zarządu gminnego PSL w Subkowach, Mirosław Chyła – przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie oraz inni członkowie PSL, goście i mieszkańcy gminy Pelplin. W sobotę dwaj członkowie PSL, Roch Szatkowski i Tadeusz Gajowniczek, zostali wyróżnieni wysokimi odznaczeniami, Złotą Koniczynką.
W tym roku główny organizator, PSL nie organizował loterii fantowej. W to miejsce postanowiono przekazać pomoc rzeczową do lokalnych szkół.
Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa, do której przygrywał zespół ATEST z Pelplina. W pierwszej części bawili się najmłodsi, dla których pan Wiesław Świtała z Miejskiego Ośrodka Kultury przygotował i poprowadził różne zabawy i konkursy. Na dzieci czekały także dmuchane zjeżdżalnie, trampolina i inne atrakcje. Obok sceny firma Agri-Pel z Pelplina wystawiła dwa duże ciągniki, które z dużym zainteresowaniem oglądali uczestnicy festynu. O gastronomię zadbała ekipa pana Wiesława Wutrycha oraz pana Stanisława Rąbały. Zabawa zakończyła się po pierwszej w nocy.

Aby zobaczyć zdjęcia (kliknij tutaj) .

foto. Seweryn Brzeziński


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk