MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 25 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2005-06-13 Turniej Gmin zakończony - zwycięstwo PelplinaW minioną sobotę 11 czerwca na Stadionie Miejskim w Pelplinie odbyły się zmagania gmin Pelplin – Gniew.
W turnieju brali udział przedstawiciele obu zaprzyjaźnionych gmin. Konkurencje przygotowane i przeprowadzone przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Pelplinie, który był jednocześnie organizatorem imprezy, pozwoliły wykazać się zawodnikom w różnej kategorii wiekowej: od maluchów reprezentantów przedszkoli, dzieci ze szkół podstawowych aż po młodzież gimnazjalną. Konkurencji nie zabrakło dla starszych. Rutynę i sprawność wykazali strażacy, siłę sołtysi , wolę walki panie z Kół Gospodyń Wiejskich, wytrzymałość zawodnicy biorący udział w wyścigu kolarskim aż do sprytu i opanowania burmistrzów i sekretarzy.
Turniej zdecydowaną większością punktów wygrał Pelplin wynikiem 19 : 10.
Konkurencje przedstawiały się następująco:
Przedszkola:
- wieża Babel – należało ułożyć jak najwyższą wieżę z klocków,
- na jagody – dzieci na czas przenosiły ponumerowane piłeczki do szklanych pojemników,
- taczki – sztafeta,
- auto- drom – slalom.
Wszystkie konkurencje wygrały dzieci z Przedszkola Nr 2, które reprezentowały Pelplin.
/>Szkoły podstawowe:
- rzut do tarczy,
- zapasy,
- gadka kociewska,
- karoaoke.
W tej kategorii zdecydowanie zwyciężył Gniew. Pelplin zdobył jedynie 1 punkt w gadce kociewskiej. Należy tu wspomnieć jak zaciekle walczył o punkt dla Pelplina mały zapaśnik, który stanął w szramki z kolegą wiele wyższym „wagowo” i wzrostem. Wbrew oczekiwaniom publiczności zwyciężył swoją walkę ale niestety przegrana kolegów nie pozwoliła zdobyć punktu.

/>
Gimnazjum:
- test pilota,
- bieg na czas odbijając piłeczkę ping-ponga,
I tu Gniew okazał się sprawniejszy zdobywając kolejne punkty.
/>Sołtysi:
- toczenie koła w „wygódkę”,
- rzut snopkiem,
- wyciskanie sztangi,
- dźwiganie ciężarów.
W tej konkurencji sołtysi z gminy Pelplin wywalczyli 3 punkty, Gniew 1 punkt.
/>


KGW:
- ale jaja,
- wszystkie rybki,
- zapasy na „rękę”
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Międzyłęża, które reprezentowały gminę Pelplin zdecydowanie wygrały konkurencje, poza jedną. W konkurencji „ale jaja” do zwycięstwa zabrakło dosłownie jednego jajka, a polegało to na przerzucenie jajek na odległość ok. 10 m, poprzez panią stojącą po środku wyznaczonej odległości pośredniczącej w podawaniu jajek. Jajka tłukły się wszędzie nie oszczędzając zawodniczek ( jedno rozbiło się na głowie uczestniczki konkurencji, które wraz z kroplami deszczu utworzyło wspaniałą maseczkę). Konkurencja ta rozbawiła publiczność do łez. Pomimo ulewnego deszczu widownia nie przestawała dopingować swoich reprezentantek.
/>


Konkurencje samorządowców:
- wielkie porządki - przenoszenie piłeczek w rękawicach bokserskich,
- kisiel w durszlaku,
- strzelanie,
- rzut kaloszem.
Po raz pierwszy remis 2 : 2. Burmistrz Pelplina sprawnie i szybko poradził sobie ze swoją konkurencją tj. przenoszeniem piłeczek ping-pongowych w rękawicach bokserskich do wyznaczonego pojemnika na mecie. Pani sekretarz z Pelplina przenosząc kisiel w durszlaku również pokonała swojego rywala. Trochę gorzej poszło w strzelaniu i rzucie kaloszem, tu prym wiódł Gniew.


Strażacy:
- toczenie koła slalomem,
- ale się narąbałem,
- bieg z wiadrem wody po ruchomej kładce,
- piłka kierowana strumieniem wody.
Strażacy z Pelplina nie odpuścili żadnej konkurencji kolegom z sąsiedniej gminy, wygrywając, zdobyli kolejne cenne punkty.
Konkurencje podstawowe : mecz piłki nożnej, wyścig kolarski – zwycięstwo Pelplina. Tenis Stołowy – zwycięstwo Gniewa.


Turniej zakończył się ok. godz.21-wszej, po zaciętej, sportowej walce obu gmin. Puchar dla Pelplina - gminy zwycięskiej, wręczył na ręce Burmistrza Andrzeja Stanucha - Starosta Tczewski Marek Modrzejewski. Nagrodę dla burmistrza, który zwycięży w konkurencji „wielkie porządki”, a był nim również burmistrz Pelplina ufundował radny Sejmiku Województwa Pomorskiego Jan Kulas. Starosta obdarował pucharem zwycięskie Koło Gospodyń Wiejskich z Międzyłęża gm. Pelplin.
/>Drużyny obu gmin zmęczone zmaganiami, przemoczone deszczem ale z humorem pożegnały się, aby spotkać za rok, na następnym turnieju- tym razem w Gniewie.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom w szczególności tym najmniejszym, którzy dali początek zwycięstwu. Dziękujemy zgromadzonej publiczności, dzielnie dopingującej obie drużyny oraz tym, którzy przyczynili się do uświetnienia tej wspaniałej imprezy.Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii, która zawiera m.in. zdjęcia z Turnieju Gmin Pelplin-Gniew .Fotogaleria znajduje się na naszej stronie internetowej.Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk