MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2012-02-13 Za nami ferie zimowe
Tegoroczne ferie zimowe przeszły do historii. Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Jednak dzieci i młodzież nie mają powodów do narzekania, gdyż w tym roku dopisała zarówno zimowa aura, jak i bogata oferta przygotowana z myślą o młodych mieszkańcach gminy Pelplin.
Dziękujemy serdecznie za aktywne uczestnictwo podczas zajęć zorganizowanych oraz wyjazdów.
Zanim na dobre rozpoczniemy drugi semestr nauki, wróćmy pamięcią do wydarzeń, które miały miejsce przez ostatnie dwa tygodnie.
Przez czas trwania ferii zimowych w Ośrodku Kultury odbywały się warsztaty fotograficzne realizowane w ramach operacji "Zatrzymać czas - warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Pelplin" dofinansowane w zakresie małych projektów, w ramach działania 413, Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW 2007-2013".Zajęcia zgromadziły 20 osób, które pod kierunkiem Krzysztofa Korczaka- fotografika przez 40 godzin uczyły się od podstaw sztuki fotografowania. Zajęcia zakończyły się 10 lutego 2012 wystawą fotografii autorstwa młodych twórców.
W tym roku udało nam się zorganizować pięć wyjazdów autokarowych: na lodowisko i basen do Tczewa, dwa razy do Aquaparku w Sopocie oraz do Multikina w Gdańsku.
Z myślą o osobach, które zostały w Pelplinie zorganizowaliśmy otwarte warsztaty artystyczne. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury dwukrotnie odbyły się zajęcia malarskie, zajęcia wokalne oraz zajęcia taneczne.
Dla dzieci i ich rodziców podczas ferii miał miejsce także spektakl teatralny w wykonaniu aktorów z Teatru ART RE z Krakowa pt.: "Bocian i żabka". Na zakończenie ferii zorganizowaliśmy dla najmłodszych także bal przebierańców, podczas którego odbyły się tańce, konkursy i zabawy.
Specjalnie do młodzieży skierowane były oferty dwóch koncertów: Detmiego oraz zespołu Podeszfa. Niestety, tu frekwencja nie dopisała. Natomiast zakończenie ferii odbyła się dyskoteka.
 
W sumie z naszej oferty skorzystało ok. 500 osób.
 
Dziękujemy za duże zainteresowanie naszą ofertą podczas ferii zimowych. Jednocześnie zapraszamy do korzystania z aktualnej oferty programowej, którą przygotowuje dla Państwa Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie.

Szczegóły w "zapowiedziach kulturalnych" na naszej stronie (kliknij tutaj)
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk