MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 20 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2005-10-21 Zakończenie sezonu LA
W Pelplinie zakończono SEZON LEKKOATLETYCZNY 2005

Postępująca jesień to najważniejsza pora aby zakończyć sezon lokkoatletyczny na stadionach. GOK w Pelplinie organizując otwarte zawody lekkoatletyczne w dniu 20 października 2005 r. dokonał podsumowania zmagań gminnych lekkoatletów.
Przy doskonałej pogodzie i równie podniosłej atmosferze panującej wśród zawodników odbyły się zawody z udziałem reprezentantów wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z naszej gminy oraz reprezentantów szkół z Gniewa i Smętowa Granicznego.
Organizowane zawody pozwoliły trenerom oraz nauczycielom zweryfikować postępy uczniów – wychowanków oraz określić poziom prezentowany przez najlepszych zawodników specjalizujących się w konkurencjach należących do „królowej sportu”. Razem odnotowano w tych zawodach 227 osobostartów co niewątpliwie stanowi o randze tej imprezy.
Przyznać należy, że łatwo, po osiągniętych rezultatach, wyłonić prawdziwe talenty jak i ocenić pracę pedagogów kreujących sport i tężyznę fizyczną na co dzień w szkolnych placówkach a było to priorytetem dla organizatora.
Przedstawione niżej rezultaty wszystkim zainteresowanym, pozwolą na ocenę ciężkiej pracy lekkoatletów i ich szkoleniowców.
Popatrzmy zatem jakie rezultaty osiągnięto w Pelplinie. Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin LA otrzymali pamiątkowe dyplomy.

/>









/>









/>









/>









Szkoły podstawowe

Bieg na 60 - chłopcy
1.Hibner Kamil 9,4 ZS Nr 2 Pelplin
2.Borowski Krystian 9,7 Rajkowy
3.Śledź Ariel 9,7 Rudno
4.Szulc Lucjan 9,7 Rudno
5.Kur Piotr 9,8 ZS Nr 1 Pelplin
6.Sójka Sławomir 9,9 Małe Walichnowy

Bieg na 60 m - dziewczęta
1.Bukowska Marta 9,4 ZS Nr 1 Pelplin
2.Bielińska Paulina 9,6 ZS Nr 1 Pelplin
3.Chabowska Iwona 9,6 ZS Nr 2
4.Lewandowska Malwina 9,6 Rajkowy
5.Szmidt Joanna 9,7 Kulice
6.Lewandowska Dominika 9,8 Rudno

/>






Bieg na 1000 m - chłopcy
1.Malinowski Mateusz 3,36,5 ZS Nr 2 Pelplin
2.Frost Daniel 3,41,7 ZS Nr 2 Pelplin
3.Śledź Ariel 3,44,1 Rudno
4.Laskowski Piotr 3,45,4 Rajkowy
5.Myszewski Jacek 3,46,0 ZS Nr 2 Pelplin
6.Błędzki Krzysztof 3,47,9 ZS Nr 2 Pelplin


/>







Bieg na 600 m - dziewczęta
1.Górska Alicja 2,07,1 ZS Nr 2 Pelplin
2.Łabuńska Hanna 2,07,2 ZS Nr 2 Pelplin
3.Bukowska Marta 2,09,7 ZS Nr 1 Pelplin
4.Chabowska Iwona 2,10,5 ZS Nr 2 Pelplin
5.Lewandowska Malwina 2,13,8 Rajkowy
6.Bielińska Paulina 2,16,2 ZS Nr 1 Pelplin

Skok w dal – chłopcy
1.Czapla Tomasz 4,17m Rudno
2.Drawski Kamil 4,08m ZS Nr 2 Pelplin
3.Laskowski Piotr 4,08m Rajkowy
4.Wiszowaty Mateusz 3,85m Rajkowy
5.Szulc Lucjan 3,85m Rudno
6.Bartelik Mateusz 3,84m ZS Nr 1 Pelplin

/>







Skok w dal - dziewczęta
1.Bielińska Paulina 4,21m ZS Nr 1 Pelplin
2.Lewandowska Dominika 4,00m Rudno
3.Wysocka Maria 3,73m Rajkowy
4.Myszewska Ewa 3,71m Małe Walichnowy
5.Malinowska Paulina 3,69m ZS Nr 2 Pelplin
6.Grabowska Malwina 3,69m Rudno

Rzut piłeczką palantową – chłopcy
1.Sójka Sławomir 54,0m Małe Walichnowy
2.Dering Daniel 49,0m ZS Nr 1 Pelplin
3.Izba Bartłomiej 42,5m ZS Nr 2 Pelplin
4.Lasota Paweł 41,5m Rudno
5.Kopal Jakub 41,0m Kulice
6.Czapiewski Daniel 40,5m ZS Nr 1 Pelplin


/>







Rzut piłeczką palantową – dziewczęta
1.Szymczak Paulina 36,5m ZS Nr 2 Pelplin
2.Nowopolska Karolina 34,0m ZS Nr 1 Pelplin
3.Górska Alicja 32,0m ZS Nr 2 Pelplin
4.Grabowska Malwina 30,0m Rudno
5.Myszkowska Ewa 27,5m Małe Walichnowy
6.Babińska Katarzyna 27,0m Rajkowy


Szkoły Gimnazjalne

Bieg na 100 m – chłopcy
1.Iwański Mateusz 13,5 Rudno
2.Meler Jacek 13,9 ZS Nr 2 Pelplin
3.Binkowski Tomasz 14,0 Kulice
4.Kolator Robert 14,1 Kulice
5.Mądrachowski Damian 14,2 ZS Nr 2 Pelplin
6.Szczygeł Maciej 14,3 ZS Nr 1 Pelplin

Bieg na 100 m – dziewczęta
1.Górna Katarzyna 14,3 Kulice
2.Sieg Dominika 14,6 Rajkowy
3.Dembicka Paulina 15,3 ZS Nr 2 Pelplin
4.Jędrzejewska Magdalena 15,4 ZS Nr 1 Pelplin
5.Lewandowska Katarzyna 15,5 Rajkowy

Bieg na 300 m – chłopcy
1.Wójciak Krzysztof 44,3 ZS Nr 2 Pelplin
2.Ćwikliński Krystian 46,0 ZS Nr 2 Pelplin
3.Jaszewski Dariusz 47,1 ZS Nr 1 Pelplin
4.Kurczyński Konrad 48,8 Rajkowy
5.Frątczak Łukasz 49,6 ZS Nr 2 Pelplin
6.Lewczuk Łukasz 50,8 ZS Nr 1 Pelplin

Bieg na 300 m – dziewczęta
1.Sieg Magdalena 48,0 Rajkowy
2.Górna Katarzyna 48,9 Kulice
3.Dembicka Paulina 49,8 ZS Nr 2 Pelplin
4.Lasota Marlena 51,1 Rudno
6.Trepkowska Kinga 55,3 Rajkowy

Bieg na 1000 m chłopcy
1.Kotowski Paweł 2,57,4 Smętowo Graniczne
2.Frost Dawid 3,17,5 ZS Nr 2 Pelplin
3.Flisikowski Adrian 3,17,7 ZS Nr 2 Pelplin
4.Grzonka Łukasz 3,18,1 Rajkowy
5.Iwański Mateusz 3,23,8 Rudno
6.Laskowski Janusz 3,26,5 Rajkowy

Bieg na 600 m – dziewczęta
1.Piaskowska Dorota 1,57,1 Gniew
2.Sieg Dominika 1,57,2 Rajkowy
3.Lewandowska Katarzyna 1,59,3 Rajkowy
4.Wolska Jagoda 2,18,8 ZS Nr 2 Pelplin

Skok w dal - chłopcy
1.Kolator Robert 5,10m Kulice
2.Wójciak Krzysztof 4,95m ZS Nr 2 Pelplin
3.Jaszewski Dariusz 4,89m ZS Nr 1 Pelplin
4.Kukafka Tomasz 4,87m ZS Nr 2 Pelplin
5.Sakowski Maciej 4,82m ZS Nr 2 Pelplin
6.Meller Bartosz 4,61m Rajkowy

Skok w dal – dziewczęta
1.Lasota Marlena 4,39m Rudno
2.Kordowska Anna 4,34m Rudno
3.Dembicka Paulina 4,09m ZS Nr 2 Pelplin
4.Lewandowska Katarzyna 4.02m Rajkowy
5.Jędrzejewska Magdalena 3,81m ZS Nr 1 Pelplin

/>






Pchnięcie kulą – chłopcy
1.Kamiński Szymon 11,22m Rudno
2.Binkowski Tomasz 10,17m Kulice
3.Jaszewski Dariusz 9,72m ZS Nr 1 Pelplin
4.Meler Jacek 9,53m ZS Nr 2 Pelplin
5.Judziński Szymon 9,52m ZS Nr 2 Pelplin
6.Szumała Łukasz 9,31m ZS Nr 2 Pelplin

/>







Pchnięcie kulą – dziewczęta
1.Stencel Blandyna 8,42m Rudno
2.Lasota Marlena 8,33m Rudno
3.Kurek Maria 7,41m Rajkowy
4.Smolińska Karolina 7,23m Kulice
5.Ćwiklińska Katarzyna 6,18m Rajkowy

Zawody były również doskonałą okazją do podsumowania wakacyjno – letniej rywalizacji „Bijemy swoje rekordy” – Pelplin 2005. Przypomnę, że ideą było poprawianie swoich rezultatów lekkoatletycznych przez osoby, które zechciały zmierzyć się z rywalami. Udział w tej sportowej zabawie otwartej dla każdego, były też alternatywą dla spędzenia wolnego czasu w tegorocznych wakacjach.
Rezultaty osiągnięte przez zawodników nie zawsze były najwyższej rangi lecz korzyści z czynnego uprawiania sportu i rekreacji dawały wiele satysfakcji startującym. Każdy uczestnik wakacyjnych zmagań, który wziął udział w co najmniej trzech startach w wakacyjne czwartki otrzymał pamiątkowy medal a trójka zawodników otrzymała pamiątkowe puchary, które są nagrodą za uzyskane wyniki. Należą do nich:
1.Magdalena Sieg - Rajkowy – 300 m
2.Kamila Tutkowska – Rajkowy – 300 m
3.Piotr Kotowski ze Smętowa Granicznego – 1000m


/>








/>







Zawodnicy trenować będą dalej. Ich ciężka praca po sezonie zaowocuje zapewne dobrymi wynikami.
Wiosną spotkamy się na bieżniach, skoczniach i wspólnie będziemy emocjonować się rywalizacją.

W.Świtała




Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk