MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 25 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2012-05-15 Premiera filmu "Las Szpęgawski"
15 maja 2012 roku, w Ośrodku Kultury odbyła się premiera filmu dokumentalnego „Las Szpęgawski” w reżyserii Wiesława Kwapisza. Film przedstawia zbrodnie hitlerowskie na ludności Kociewia jesienią 1939 roku. Wspomnienia bliskich z rodzin pomordowanych, opis historyków, zostały wzbogacone o fabularyzowane sceny nakręcone z udziałem historycznych grup rekonstrukcyjnych oraz kleryków WSD w Pelplinie.   

Reżyser filmu Wiesław Kwapisz, zarówno przed i po pokazie filmu, serdecznie dziękował wszystkim za pomoc w realizacji tego dzieła, w tym swojej ekipie filmowej, konsultantom historycznym, władzom duchownym i świeckim.


W premierze filmu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch, przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie Mirosław Chyła, członek zarządu Powiatu Tczewskiego Stanisław Acerman. Na premierę przybył rektor WSD w Pelplinie ks. Antoni Bączkowski oraz inni kapłani i klerycy. Ponadto salę wypełnili przedstawiciele organizacji społecznych, radni gminni, mieszkańcy Pelplina i goście. Z twórców filmu do Pelplina z dalekiego Jasła przybył autor muzyki Kacper Lecheta.


Film "Las Szpęgawski", we wrześniu tego roku zostanie pokazany w programie II telewizji niemieckiej. Także we wrześniu film będzie można obejrzeć w Pelplinie.


Produkcja: Zespół Real
izatorów Filmowych FILM – POLAND
Scenariusz: Magdalena Buczkowska

Zdjęcia: Alex Forman

Muzyka: Kacper Lechta

Kierownictwo produkcji: Zbigniew Zakrzewski

Reżyseria: Wiesław Kwapisz
Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk