MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 20 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2005-12-29 OMNIBUS 2005
Gimnazjaliści z klasą – OMNIBUS 2005/>Młodzież ucząca się w pelplińskich gimnazjach miała możliwość wykazania się zdobytą wiedzą podczas zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Pelplinie konkursie wiedzy „OMNIBUS 2005”.
W szranki stanęli reprezentanci wszystkich gimnazjów z gminy Pelplin ( Zespół Szkół Nr 1 i 2 Pelplin, Rajkowy, Kulice i Rudno). Pierwszym etapem kwalifikacyjnym były eliminacje zorganizowane w szkołach. Zwycięzcy eliminacji szkolnych reprezentowali swoje środowisko w gminnym konkursie. Tym razem 23 gimnazjalistów w dniu 20 grudnia br. w sali sportowej Gminnego Ośrodka Kultury w Pelplinie przystąpiło do testowych eliminacji, której celem było wyłonienie 8 – półfinalistów.
Zadaniem półfinalistów było udzielenie prawidłowych odpowiedzi na 32 pytania przygotowane przez organizatora.
Należało między innymi odpowiedzieć na pytanie: Jak zerwać gałązkę nie płosząc siedzącego na niej ptaka? ( odp. Poczekać aż ptak odleci), lub Jeżeli statek ma 150 łokci długości, ile łokci ma kapitan? ( odp.2).
Różne były odpowiedzi. Faktem jest, że ósemka półfinalistów odpowiadała na pytania z zakresu mitologii, starożytności, wiedzy ogólnej, geografii Kociewia i Kaszub, sportu, literatury i skojarzenia.
Do ścisłego finału zakwalifikowali się uczniowie gimnazjum Zespołu Szkół Nr 2 w Pelplinie – Olga Bróździak i Maciej Majer, uczennica z Rudna Martyna Zelka i gimnazjalistka z Rajków Jagoda Szczuka.
Finaliści odpowiadali na czterdzieści pytań z zakresu wiedzy ogólnej – objętej programem nauczania, na zasadzie zgłoszenia do odpowiedzi „Kto pierwszy ten lepszy”. Między innymi należało powiedzieć „Kto wynalazł lampę naftową?”, czy „Jak nazywamy wyspy koralowe otaczające lagunę?”.
W rezultacie:
I miejsce - Maciej Majer kl.IIIc gimnazjum ZS Nr 2 Pelplin
II miejsce - Martyna Zelka kl.IIIa gimnazjum w Rudnie
III miejsce - Olga Bróździak kl.IIIa gimnazjum ZS Nr 2 Pelplin
IV miejsce - Jagoda Szczuka gimnazjalistka z RajkówWszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i elokwencją, za co najlepsi otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez organizatora.
Gratulujemy zwycięzcom i nauczycielom placówek gimnazjalnych z gminy Pelplin.Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk