MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 26 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2012-06-04 Rozpoczął się Festiwal Poetycki im. Księdza Pasierba

5 czerwca 2012 rozpoczął się w Pelplinie XVII Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. Janusza St. Pasierba, którego głównym organizatorem jest Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie. Celem festiwalu jest przybliżenie dorobku i osoby wybitnego poety i historyka sztuki księdza Janusza St. Pasierba, popularyzacja kultury żywego słowa, inspirowanie i promocja twórczości artystycznej młodych ludzi oraz kształtowanie ich aktywnej postawy wobec zjawisk kultury.

W środę, 6 czerwca, już o godz. 9.00, organizatorzy zapraszają na spotkanie autorskie z Szymonem Babuchowskim połączone z promocją tomiku jego wierszy  „Rozkład jazdy”. Wiersze poety czytać będzie gdańska aktorka Elżbieta Goetel, na gitarze zagra Sławomir Dombrowski. Spotkanie odbędzie się w Ośrodku Kultury, wstęp wolny.

W drugi dzień Festiwalu o 10.30 w ramach zmagań konkursowych na scenie Ośrodka Kultury prezentowane będą programy poetycko-muzyczne i poezja śpiewana.

O 15.30 koncert finałowy Festiwalu Poetyckiego, w którym z koncertem wystąpi Leszek Bolibok (Teatr Muzyczny w Gdyni), na fortepianie zagra Dorota Mańkowska oraz wystąpią laureaci tegorocznego Festiwalu.Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk