MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2013-09-13 XIII Jarmark Cysterski już za nami

W dniach  14 – 15 września 2013 r. (sobota, niedziela), na terenie dawnego klasztoru cysterskiego w Pelplinie, odbył się XIII Jarmark Cysterski.

Jarmark Cysterski to wiele zabaw i konkursów przygotowanych specjalnie z myślą o  jego uczestnikach. Koncerty, kociewskie jadło i napitki, targ staroci, jak również bogata oferta wyrobów rzemieślniczych z terenu całej Polski – to wszystko można było podziwiać w Pelplinie podczas tegorocznego Jarmarku. W tych dniach nasze miasteczko wypełnił duch średniowiecza.

Jarmark Cysterski, odbywający się tradycyjnie na terenie dawnego opactwa cysterskiego w Pelplinie, nawiązuje w swej formie i treści do średniowiecznych jarmarków kupieckich organizowanych w miastach, najczęściej z okazji większych świąt kościelnych, głównie patronalnych. Splata się również z obrazem ówczesnych turniejów rycerskich na cześć możnowładców oraz zabaw mieszczańskich i plebejskich, a także ożywia pamięć o dawnej obrzęd owości religijnej i kulturze teatralnej trup wędrownych artystów

Szczegółowy program tutaj.


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk