MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2014-03-13 Erasmus +

Od 1 stycznia 2014 roku program "Młodzież w działaniu" zostaje zastąpiony programem Erasmus+. Na poniższej stronie będą zamieszczane informacje jedynie dla beneficjentów programu, których projekty nie zostały jeszcze zakończone. Instytucje zainteresowane udziałem w nowym programie zapraszamy na: www.erasmusplus.org.pl.

W załączeniu znajduje się przetłumaczony przez studentów anglistyki przewodnik po programie Erasmus+. 

 

 

Polska Rada Organizacji Młodzieżowych zwróciła się z apelem do polskich europosłów, dlatego że przewodnik jest oficjalnie nadal dostępny tylko w języku angielskim, co zmniejsza szanse młodych ludzi, instytucji i innych beneficjentów na skorzystanie z możliwości jakie daje program. Apel PROM odbił się szerokim echem wśród polskich europosłów, którzy  wystosowywali kolejne interpelacje i zapytania do Dyrekcji KE ds. Edukacji i Kultury. Zainteresowanie problemem wyrazili dotychczas Tadeusz Cymański, Małgorzata Handzlik, Marek Migalski, Lidia Geringer De Oedenberg,  Wojciech Olejniczak, Czesław Siekierski, Joanna Szydlewska,  Filip Kaczmarek, Wojciech Olejniczak oraz Sidonia Jedrzejwska. 

Europoseł dr Marek Migalski podjął ogólnopolską akcję tłumaczenia przewodnika po programie Erasmus+.  W zaledwie 2 tygodnie udało przetłumaczyć 263 strony przewodnika na język polski.  Nad tłumaczeniem pracowało 69 tłumaczy, głównie studentów anglistyki, którzy poświecili swój czas, by włączyć się w tą akcję. 

 

 

 Pliki do ściągnięcia
Przewodnik po programie Erasmus + (3,395 kB)

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk