MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2014-03-18 Teatralne sukcesy grup działających w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie

18 marca 2014 po raz kolejny na scenach Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zagościła magia teatru. Dwanaście zespołów wzruszało, bawiło i skłaniało ku chwili zastanowienia nad życiem. Turniej swoim honorowym patronatem objął Starosta Powiatu Tczewskiego Pan Józef Puczyński oraz Prezydent Miasta Tczewa Pan Mirosław Pobłocki.

W Turnieju Talentów Teatralnych w Tczewie wystąpiły ponownie grupy teatralne działające w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.

Pierwszy spektakl, grupy młodszej, prezentował momenty z lekcji języka angielskiego i poruszał temat wyjazdów Polaków do pracy zagranicą. Scenariusz powstał przy dużej pomocy młodych aktorów, którzy włączyli w niego nie tylko dużo energii i optymizmu, ale również słownictwo, którym często posługuje się ich pokolenie. Jury Turnieju spektaklowi pt. „Lekcja języka angielskiego” - w kategorii dzieci w wieku szkolnym 11-13 lat - przyznało wyróżnienie. W inscenizacji teatralnej występili: Zuzanna Jabłonka, Daria Jekel, Aleksandra Cetera, Oliwia Wojcik, Julia Rymarz, Weronika Krajnik, Kornelia Gerowska, Marta Okęcka, Aleksandra Wielczyk, Maria Piontek, Marta Kotlęga, Sandra Szachta, Kinga Kolator oraz Wiktoria Reszke.

Grupa starsza – w kategorii młodzież w wieku gimnazjalnym – wykonała na scenie kompilacje tekstów literackich Janusza Stanisława Pasierba, tworząc wyjątkowy, nostalgiczny klimat. Sztuka pt. „Kamień” oczarowała widzów oraz zachwyciła jury, które przyznało jej I nagrodę. Aktorzy: Marta Choinska, Weronika Krajnik, Magdalena Świtała, Anna Puchowska, Zuzanna Kluczewska, Aneta Żelaskowska, Oliwia Janakowska, Paulina Grala oraz Katarzyna Loduchowska.

Reżyseria spektakli, instruktor grupPiotr Weintz.

Podziękowania dla p. Piotra Sakowskiego za duże zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach. 

Wszystkich chętnych, którzy będą mieli ochotę zobaczyć nagrodzone inscenizacje już dziś zapraszamy pod koniec roku szkolnego do Miejskiego Ośrodka Kultury na wyjątkowy, artystyczny pokaz świata teatru.

 

Warto przypomnieć, że w poprzednich dwóch latach grupy teatralne z Ośrodka Kultury w Pelplinie zajmowały czołowie miejsca na Przeglądzie Teatralnym w Tczewie.

W 2012 roku młodsza grupa przedstawiła spektakl pt. „Gdy jest ciemno…”, za który jury przeglądu przyznało zespołowi I miejsce. Starsza grupa z Pelplina wystawiła inscenizację teatralną pt. „Wieża Babel” otrzymując II miejsce w swojej kategorii (jury nie przyznało I miejsca).

W 2013 roku młodsza grupa z MOK Pelplin, w kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI,zdobyła I miejsce  za spektakl „Świat Kobiet”. Starsza grupa zaprezentowała spektakl pt. „Miny” na podstawie „Ferdydurke” Witolda Gomborwicza, za który także otrzymała  I miejsce.

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk