MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2014-10-23 Mocne brzmienie zespołu "Kobranocka"

23 października 2014 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się koncert zespołu KOBRANOCKA.

Publiczność, około 200 osób w sali Ośrodka Kultury, ciepło, dobrze, a momentami żywiołowo przyjęła znane oraz nowe utwory zespołu. Mocne brzmienie zespołu poderwało z krzeseł młodszą część widowni. Na finał zespół wykonał znany wszystkim utwór "Kocham Cię jak Irlandię", który  publiczność wysłuchała na stojąco. Wcześniej zespół zagrał ostrego rocka, dając popis muzyczny, w tym fantastyczny kawałek na instrumentach perkusyjnych w wykonaniu Piotra Wysockiego. Zebrani usłyszeli też kawałki z najnowszego albumu SPOX, który ukazał się w 2010 roku (premiera płyty zbiegła się z rocznicą 25-lecia grupy). Lider i pierwszy wokalista zespołu  Andrzej Kraiński, pseudonim Kobra, dał na pelplińskiej scenie wszystko co możliwe, znakomity występ, energię i radość. 

Po koncercie członkowie zespołu chętnie rozdawali autografy na swoich płytach i pozowali do zdjęć z naszymi mieszkańcami i gośćmi.

Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu "Poza Kontrolą". Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce.

W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki "Sztuka Jest Skarpetką Kulawego", a dwa lata później kolejna "Kwiaty Na Żywopłocie", zawierająca słynny cover Stonesów - "Współczucie dla diabła" oraz "Kocham Cię jak Irlandię". W roku 1990 zespół wydał płytę "Ku Nieboskłonom", w 1994 - "Niech popłyną łzy", w 1999 - "Gold" i w 2005 - "Sterowany jest ten świat". Pojawiły także składanki - "Gold", "Koncert" i "The Best Of...".

Oficjalna strona zespołu:
http://www.kobranocka.pl

 

Sponsor koncertu

                                                    

Patronat medialny


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk