MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2007-01-05 XV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Już niebawem, bo 14 stycznia 2007 roku zagra po raz XV Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Optymistycznie „nastrojeni” przystępujemy po raz drugi do organizowania środków dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę udzielania pierwszej pomocy.

W tym roku na ulicach Pelplina, Kulic i Rajków kwestować będzie 21 wolontariuszy. Młodzież, wywodząca się ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych gminy Pelplin zbiórkę do puszek rozpocznie już o godz. 7.30.

Mamy nadzieję, iż wzorem lat ubiegłych liczyć możemy na zrozumienie i ofiarność. Cel, który zamierzamy osiągnąć jest dobrem służącym całemu społeczeństwu.

Wolontariusze nasi legitymować będą się identyfitatorami i tylko tym osobom z opieczętowanymi skarbonkami powinniśmy  wrzucać datki.

W Zespole Kształcenia i Wychowania w Kulicach organizowany jest tradycyjny festyn „3 godziny dla rodziny”, podczas którego przeprowadzona zostanie licytacja gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a uzyskane pieniądze zasilą ogólną „kasę” pelplińskiej Orkiestry. Koordynatorem w gminie Pelplin jest Gminny Ośrodek Kultury, który współpracuje z Szefem Sztabu WOŚP w Tczewie Sławomirem Kussowskiem.

Tuż po zakończeniu akcji podamy do publicznej wiadomości, jaką sumę udało się w tym roku ofiarować potrzebującym.

Zmobilizujmy się w tym dniu w sposób szczególny i w miarę możliwości otwórzmy ręce w szerokim geście troski i przyjaźni.


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk