MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 26 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2014-07-16 Warsztaty taneczne w Niemczech. ZAPRASZAMY!

Organizacja Jugendkulturarbeit z Oldenburga (Niemcy), z którą współpracuje Miejski Ośrodek Kultury, zaprosiła 10.osobową grupę młodzieży z gminy Pelplin do udziału w projekcie pod nazwą  "Pro-test: move against racism and for diversity”. W projekcie uczestniczyć będzie młodzież z Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Polski. Zajęcia, zakwaterowanie i wyżywienie będzie miało miejsce w ośrodku w Oldenburgu. W roku ubiegłym w podobnym projekcie uczestniczyła 10.osobowa grupa młodzieży z Pelplina, z koła teatralnego MOK http://mok.pelplin.pl/?a=&id=1921

Tegoroczny projekt odbędzie się w terminie  25 lipca do 3 sierpnia 2014. Ponieważ temat koncentruje się głównie na tańcu, w pierwszej kolejności zapraszamy do udziału młodzież - uczestników zajęć tanecznych w MOK. Organizatorzy zapraszają młodzież w wieku 13-17 lat (4-5 osób) i 18-25 lat (4-5 osób). Łącznie 10 uczestników oraz 2 opiekunów. W roli opiekunów pojedzie ktoś z instruktorów tańca.

Odpłatność za udział w projekcie wynosi 500 zł (w tym: koszty biletu– przejazdu autokarem, odpłatność za uczestnictwo 50 Euro). Zakwaterowanie, wyżywienie i program zapewniają Organizatorzy. Wpłaty można dokonać w dwóch ratach, w tym pierwsza do 15 lipca, a druga przed wyjazdem lub w uzasadnionych przypadkach w późniejszem terminie. Wpłaty na: Miejski Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 2a, 83-130 Pelplin   nr konta 33 8342 0009 2000 0404 2000 0001  z dopiskiem Projekt Niemcy
 

Kilka słów o projekcie
Projekt „Pro-test” dotyczy różnorodności kulturowej i przeciwdziałania rasizmowi. Będzie koncentrować się na teatrze tańca. Uczestnicy będą tańczyć na wspólnych warsztatach  i starać się odkryć, jaką rolę odgrywa ciało w odniesieniu do rasizmu i dyskryminacji. Planowane są  zajęcia teatru połączone z tańcem, w tym z tańcem współczesnym oraz  improwizacji technik. Na zakończenie projektu odbędzie się co najmniej jeden pokaz dla publiczności (planowany na 1 sierpnia).

Projekt realizowany jest w ramach Programu UE „Erasmus+”.
 

W programie:

- Codzienne warsztaty / Teatr / Taniec / Muzyka
- Pokaz 1 sierpnia 2014
- Wieczory międzynarodowe, w których grupy narodowe będą przygotować mały program, typowy taniec / jedzenie / gry
- Interaktywne zwiedzanie w Oldenburgu
- Pływanie, wycieczka nad morze z grillem (w zależności od pogody)

Każda grupa powinna zabrać:
- Jeśli jest to możliwe, materiały do przedstawienia własnych pomysłów artystycznych związanych z tematem projektu „Pro-Test”
- Rekwizyty, różności do międzynarodowej nocy (kostiumy, polskie jedzenie do prezentacji)
- Wygodne ubrania i obuwie sportowe
- Uczestnicy, którzy chcą więcej pracować z muzykiem mogą zabrać własne instrumenty muzyczne
- Kostiumy kąpielowe  
- Buty do domu

Na dzisiaj, 5 lipca, jest już zapisanych 7 osób - uczestników zajęć tanecznych MOK oraz jedenopiekun. Szukamy jeszcze 3 chłopców do udziału w projekcie w wieku 15-25 lat. Po zgromadzeniu całej grupy odbędzie się spotkanie organizacyjne (najpóźniej w piątek 12 lipca 2014).

Dojazd do Oldenburga autobusem rejsowym (http://www.voyager.pl). Wyjazd 24 lipca wieczorem; przyjazd do Oldenburga o godz 8.30 rano nastepnego dnia. Wyjazd z Niemiec 3 sierpnia 2014 godz. 15.45.

Poniżej do pobrania program projektu (program może ulec zmianie)

Pytania dot. udziału w projekcie proszę kierować na dyrektor@mok.pelplin.pl lub tel. 601 203 019; 58 5361452


 Pliki do ściągnięcia
Program (99 kB)
Wzór upoważnienia do odebrania karty EKUZ (26 kB)

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk