MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 26 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2014-07-12 Projekt "Wiele kultur, jedna Europa" już na półmetku

Realizacja projektu „Wiele kultur, jedna Europa” odbywającego się w Pelplinie osiągnęła już półmetek. 

Oficjalne rozpoczęcie z udziałem władz Gminy Pelplin miało miejsce we wtorek 8 lipca Tego dnia uczestnicy projektu poznali pelplińską katedrę, uczestniczyli w warsztatach skryptorium cysterskiego i zabawach rycerskich. W środę 9 lipca goście zza granicy i organizatorzy z Polski odwiedzili zamek w Gniewie, gdzie obejrzeli też pokaz polskiej husarii. Wieczorem wysłuchali koncertu organowego w Bazylice Katedralnej. W czwartek poznali Bibliotekę Diecezjalną i odwiedzili Górę Jana Pawła II. Po południu w Ośrodku Kultury odbyła się konferencja dot. programów unijnych oraz piękny i pełen emocji koncert muzyczno-wokalny w wykonaniu partnerów projektu z różnych krajów. W piątek wszyscy udali się do Gdańska, gdzie najpierw odwiedzili Westerplatte, następnie Stare Miasto i Sopot. W sobotnie popołudnie organizatorzy, Stowarzyszenie Miłośników Pelplina, Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie, z partnerami z Włoch, Węgier, Litwy i Malty, przygotowali prezentacje kultury i tradycji poszczególnych krajów.

We wtorek 15 lipca cała międzynarodowa grupa zawita w Tczewie w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych, gdzie m.in. odbędzie się spotkanie z władzami Powiatu Tczewskiego. W środę 16 lipca o 17.00 w Ośrodku Kultury w Pelplinie podsumowanie projektu i pożegnania. Następnego dnia goście wracają do swych domów.  

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
„Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość  merytoryczną".

Projekt współfinansuje Gmina Pelplin i Powiat Tczewski.

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk