MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 26 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2014-07-18 Dziś ostatni goście z Malty opuszczają Pelplin

Dziś, we wtorek 18 lipca 2014, z Pelplina wyjechali ostatni goście, uczestnicy projektu „Wiele kultur, jedna Europa”. Podczas podsumowania, które miało miejsce w Ośrodku Kultury w ostatnią środę, z każdej strony płynęły podziękowania za wspólny czas, dla organizatorów, wolontariuszy i wielu osób wspierających realizację projektu. Dziesięć dni wspólnych działań zaowocowało nawiązaniem nowych przyjaźni, czasami bardzo bliskich.

Europa reprezentowana przez mieszkańców małych miast i wiosek chce budować trwałe relacje na wspólnych wartościach wypływających z chrześcijaństwa, bogatej tradycji, dziedzictwa kulturowego, której doskonałym przykładem są Cystersi z Pelplina. Takie przekonanie płynie z wypowiedzi uczestników projektu, w tym szczególnie obecnych burmistrzów Alsónémedi (Węgry), Colletorto (Włochy), Xgħajra (Malta) oraz przedstawicieli Solecznik (Litwa). Takie pozytywne doświadczenia cieszą nas wszystkich, uczestników i organizatorów.

Poza oficjalnym programem odbyło się dużo innych działań. W mniejszych grupach goście odwiedzili gospodarstwo rolne Jana Krajnika w Rajkowach, Zakłady Mięsne Stanisława Rąbały w Bielawkach, a w niedzielę niektórzy odwiedzili Toruń, Szymbark i inne miejsca. Były też liczne spotkania przy grillu i w domach.

Gmina Pelplin na zakończenie przekazała każdemu z uczestników koszulkę z hasłem „Pelplin – miasto z duszą”. Faktycznie, nieraz uczestnicy projektu podkreślali dobrą atmosferę Pelplina, wyjątkowy klimat naszego miasteczka.

 

Organizatorzy przygotowują film z realizacji projektu, który wkrótce zostanie zaprezentowany.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
„Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość  merytoryczną".

Projekt współfinansuje Gmina Pelplin i Powiat Tczewski.


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk