MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2014-08-06 Podsumowanie wymiany młodzieży w Niemczech

W poniedziałek 4 sierpnia 2014 roku młodzież z Pelplina wróciła z projektu międzynarodowego, który odbył się w Oldenburgu.
Organizacja niemiecka Jugendkulturarbeit, z którą współpracuje Miejski Ośrodek Kultury zaprosiła na wymianę młodzieży również organizacje z Hiszpanii i z Włoch. Projekt był realizowany w ramach programu europejskiego Erasmus+ (Akcja 1: Mobilność edukacyjna), pod tytułem „Pro-Test. Moving against racism and for diversity.” (Protest. Ruch przeciwko rasizmowi ku akceptacji różnorodności.)

Przez tydzień uczestnicy aktywnie brali udział w warsztatach tańca, który przez elementy teatralne połączone z koordynacją ruchu nawiązywał do zagadnień społecznych takich jak wykluczenie społeczne, rasizm, brak wsparcia i możliwości rozwoju młodzieży. Forma projektu jako „protestu” przekształciła wymienione problemy w kreatywny apel ku akceptacji różnorodności i szanowaniu wyznawanych wartości. Po tygodniu pracy, młodzież zaprezentowała w centrum miasta Oldenburg  stworzone podczas warsztatów choreografie tańca w formie flashmobów. Było kolorowo i dynamicznie! Uczestnicy, jak i wspierający ich liderzy zaangażowali w akcję wiele energii, dlatego rezultaty wzbudziły zainteresowanie innych, a przy tym wszyscy świetnie się bawili :)

Poza zajęciami tanecznymi, nie zabrakło czasu na integrację i poznawanie otoczenia lokalnego. Uczestnicy wymiany poza Oldenburgiem zwiedzili także Bremen. Do tego, wieczory zazwyczaj upływały na poznawaniu kultur krajów i wspólnych zabawach.

Młodzież z Pelplina już czeka z niecierpliwością na kolejny projekt! A tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze zrealizowanego projektu:

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk