MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2014-08-15 Za nami święto Patrona Miasta i Dzień Pszczelarza

W piątek 15 sierpnia 2014 r. w Pelplinie uroczyście uczczono patrona  miasta – Świętego Bernarda. W tym roku obchody połączone zostały z obchodami  XXVIII Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza.

Po uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem Biskupa Pelplińskiego Ks. dr Ryszarda Kasyny barwny orszak w towarzystwie Pelplińskiej Orkiestry Dętej przemaszerował  na  Przystań Jana III Sobieskiego gdzie przedstawiciele głównych organizatorów powitali wszystkich zebranych gości.

Podczas wydarzenia można było się przekonać jakie są dobroczynne właściwości miodu. Był to też czas i miejsce na promocję zdrowego żywienia, miodów, ziół i runa leśnego, z których to dobrodziejstw nasz region słynie.

W programie znalazły się również warsztaty pszczelarskie, pokazy apiterapii, ziół i produktów zielarskich, pokazy kuchni regionalnej,  prezentacje miodów, zbóż i wszelkich ich przetworów, grochówka dla wszystkich, liczne konkursy z nagrodami,  pokazy kuglarzy i iluzjonistów.

W dalszej części  obchodów  Dnia Patrona Miasta podczas biesiady z  pszczelarzami na  scenie  wystąpił zespół  pieśni i  tańca „Znad  Mereczanki” z Litwy oraz  gwiazda wieczoru zespół Drossel.

(RTI)

 

Zdjęcia:  Radio Głos

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk