MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2014-08-31 Zakończenie wakacji

W sobotę 30 sierpnia 2014 na Przystani Jana III Sobieskiego w Pelplinie odbył się piknik dla dzieci z rodzinami. Tradycyjnie już na zakończenie wakacji Miejski Ośrodek Kultury przygotował zabawę z szeregiem atrakcji. Na pikniku pojawiły się ulubione postacie z bajki o Kubusiu Puchatku, w tym sam Kubuś i jego przyjaciel Tygrysek. Dzieci uczestniczyły w zabawach i konkursach, korzystały z placu zabaw oraz mogły podziwiać z bliska najnowsze wozy strażackie. Na Przystań zawitał też teatr, który zaprezentował przedstawienie „Wilk i zając na wakacjach”

Podczas sobotniej imprezy Powiat Tczewski przy współpracy z gniewskim Eko-Centrum  zorganizowali „Eko-Piknik”, który cieszył się sporym zainteresowaniem. Tematem przewodnim pikniku były „surowce wtórne” i pozytywne przykłady ich zastosowania. Wszystkie animacje i konkursy zostały zorganizowane w oparciu o wykorzystanie surowców wtórnych. Uczestnicy pikniku brali udział w konkursach, wypełniali ankiety, malowali, wyklejali. Jednym z efektów prac był herb Pelplina wykonany z nakrętek po butelkach plastikowych. Ciekawym punktem była także „Manufaktura graficzna”, czyli stanowisko sitodruku do  wykonania ekologicznego nadruku na torbach płóciennych.

EKO-PIKNIK odbył się w ramach realizacji projektu „Śmieci segregowanie zamiast ich spalanie - upowszechnienie edukacji na temat segregacji surowców wtórnych wśród mieszkańców pięciu gmin powiatu tczewskiego”


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk