MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2007-01-26 Przegląd kolęd pastorałek już za nami. Świetne występy i dużo radości.

Mroźna zima za oknem, a w pięknie przystrojonej Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Pelplinie, mieniącej się od blasku kolorowych światełek, rozlegał się dziecięcy śpiew kolęd.

Popołudniu 25 stycznia br. odbył się tam coroczny „Przegląd kolęd i pastorałek”. W scenerii zimy, jaką sprawiła nam aura, przybyli uczestnicy, dzieci i młodzież z opiekunami, aby zaśpiewać kolędy i pastorałki, być może już po raz ostatni, gdyż okres świąt Bożego Narodzenia niebawem się kończy. W śpiewaniu udział wzięły dzieci z przedszkola w Lignowach Szlacheckich, Rajków, nr 1 i nr 2 z Pelplina oraz młodzież z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kulicach, Zespołu Szkół w Rajkowach, Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Szkoły Podstawowej w Lignowach Szlacheckich. W repertuarze wykonawców znalazły się popularne kolędy takie jak „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu”, a także pastorałki „O Józefie”, „Kolęda Świetlista” czy kołysanka „Cyk, cyk” oraz wiele innych. Taki wieczór nie mógł się obyć bez Jasełek Bożonarodzeniowych, które przedstawiły dzieci i młodzież ze szkoły w Kulicach pod kierunkiem pani Eleonory Owsiak. Podczas Przeglądu wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali słodkościami przygotowanymi przez organizatora, a wykonawcy otrzymali ponadto pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę.

Jako specjalny gość wieczoru wystąpił pan Sławomir Hoduń – instruktor muzyczny, muzyk, artysta, na co dzień pracujący w Starogardzkim Centrum Kultury, razem z synem Jackiem i córką Agatą. Bawili zgromadzoną widownię, która chętnie włączyła się w śpiew kolęd i pastorałek. Organizatorzy dziękują panu Sławkowi za pomoc techniczną oraz opiekunom za przygotowanie dzieci i aktywne uczestnictwo.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk