MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 23 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2015-01-11 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pelplinie

11 stycznia 2015 odbył się 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pod hasłem “Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Od rana aż do wieczora 23 wolontariuszy zbierało datki do puszek na ulicach Pelplina, zaangażowanych było podczas finału w Rudnie i Kulicach oraz przez krótki czas zbierało datki w Rajkowach. Część z nich po raz pierwszy zaangażowała się w działania WOŚP, a część wolontariuszy już po raz kolejny wsparła tę akcję.

Do puszek w Pelplinie zebrano łącznie 4086,01 zł oraz trochę obcej waluty: 2000 sierraleońskich leone (SLL), 7 fenigów niemieckich, 1 funt brytyjski (GBP), 2,43 Euro oraz złoty kolczyk.

Wszystkim wolontariuszom składamy gorące podziękowania!

Imprezę w Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczęto o godz. 17.00. Pierwsze na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 2 w Pelplinie, które zaprezentowały znakomite tańce, piosenkę i wierszyk. Następnie swoje umiejętności wokalne zaprezentowała młodzież - Weronika Knut, Natalia Grzankowska i Daria Staniszewska. Dużą dawkę rap-u wykonali goście z Elbląga – Domir i Pitti. Po 18-tej na scenie ponownie zagościły dzieci, tym razem z Przedszkola nr 1 w Pelplinie, a po nich młode wokalistki Nikola Freda, Iga i Kamila Wesierska. Występy na pelplińskiej scenie zwieńczył bardzo dobry koncert gdańskiego zespołu rockowego Numer Seryjny.

Pomiędzy występami prowadzona była licytacja przedmiotów i gadżetów. Licytowano: czajniki, robot kuchenny, suszarkę, toster oraz inne przedmioty przekazane przez Votrex J&M Weronieccy; obrazy olejne i akwarele; kalendarze; zegar ścienny z logo WOŚP; koszulki i kubki z logo WOŚP; płytę zespołu Kobranocka z autografami artystów; strój sportowy przekazany przez klub Wierzyca Pelplin; koszulki, kalendarze i gadżety przekazane przez Urząd Miasta i Gminy Pelplin; książki przekazane przez Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Patryka Demskiego; narzędzia i gadżety przekazane przez Hurtownię Materiałów Budowlanych Dak-Bud; bony podarunkowe do salonu fryzjerskiego Agnieszki Huebner przekazane przez właścicielkę; kapcie ze skóry przekazane przez Janusza Huebner z Rożentala; prace rękodzielnicze przekazane prze Marię Leszman, Krystynę Pustkowską, Bożenę Mielińską i inne panie z koła haftu i szydełkowania MOK; piękny, duży kalendarz z fotografiami Romana Hudzika; bilet na koncert Krystyny Giżowskiej (w pierwszym rzędzie);  koszulki przekazane przez Sławomira Kussowskiego; tort bezowy przekazany przez Leszka Melera; inne przedmioty.

Z licytacji podczas imprezy w Ośrodku Kultury zebrano łącznie 1978,00 zł.

Organizatorzy dziękują wszystkim artystom za występy oraz za pomoc organizacyjną Sławomirowi Kozłowskiemu, Krystynie Gierszewskiej oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w 23. Finał WOŚP w Pelplinie.

Tradycyjnie już datki można było składać w sklepie "Miki" Anny Sobieralskiej, gdzie zebrano 197,54 zł.

Razem w Pelplinie zebrano 6261,55 zł.

Impreza w ramach WOŚP odbyła się tradycyjnie w szkole w Rudnie, gdzie zebrano łącznie 5159,56 zł.

Natomiast w świetlicy wiejskiej w Kulicach imprezę w ramach WOŚP zorganizowała lokalna szkoła gminna. Z datków i licytacji zebrano w Kulicach 1508,20 zł i 7,22 Euro.

Całkowita kwota środków zebranych w gminie Pelplin wynosi: 12 929,31 zł oraz trochę w/w waluty obcej.

 

Relacja TV Pelplin

Zdjęcia: Anna Pielecka (MOK Pelplin)

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk