MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 26 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2015-01-14 Koncert Krystyny Giżowskiej

13 stycznia 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się koncert Krystyny Giżowskiej. Koncert cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i już dwa dni wcześniej zabrakło biletów, chociaż organizatorzy przygotowali maksymalną ilość miejsc na sali Ośrodka Kultury.

Publiczność bardzo ciepło przyjęła występ artystki, która jak sama wspomniała, po raz pierwszy gościła w Pelplinie. Znane i lubiane w przeszłości fragmenty piosenek zebrani na sali śpiewali wspólnie z Krystyną Giżowską, do czego zresztą skutecznie zachęcała. Ze sceny popłynęły największe przeboje takie jak Złote obrączki, Przeżyłam z Tobą tyle lat, W drodze do Fontainebleau oraz inne. Pani Krystyna zaśpiewała także dwie nowe piosenki, które wkrótce ukażą się na nowej płycie.

Publiczność na zakończenie podziękowała gorącymi oklaskami, były bisy i podziękowania ze strony Krystyny Giżowskiej za tak dobre przyjęcie w Pelplinie.

Krystyna Giżowska zadebiutowała na scenie w 1968 roku. Występowała z powodzeniem na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Profesjonalną karierę zaczęła w latach 70. Samodzielną drogę na estradzie Krystyna Giżowska rozpoczęła w 1976 roku na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Soczi. Następnie odnosiła kolejne sukcesy: II nagrodę na Coupe d'Europe w Austrii w 1977 roku; I nagroda za interpretację piosenki do muzyki Chopina na Festiwalu Przebojów w NRD w 1978; III nagrodę i nagrodę publiczności na Festiwalu Piosenki w Dreźnie w 1979; Grand Prix na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Szwecji w 1981; Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1984. Zaczęła nagrywać płyty, programy i piosenki we wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych. Znana jest z muzykalności połączonej z naturalnością w śpiewaniu i poruszaniu się na scenie.

Relacja TV Pelplin


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk