MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2007-03-08 Marcowe święto
Sala wypełniona po brzegi i uśmiechnięte, zadowolone twarze kobiet. To efekt spotkania, które odbyło się 7 marca 2007 roku w Zespole Szkół nr 1 w Pelplinie.
Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury w Pelplinie. Na zaproszenie odpowiedziało blisko 200 pań.
Program spotkania był niezwykle interesujący. Przyczynił się do tego nie tylko Gminny Ośrodek Kultury, ale również partnerzy. Między innymi właściciele salonu fryzjerskiego, salonu kosmetycznego, kwiaciarni i sklepów odzieżowych. Program uświetniła pani Joanna Lewandowska, laureatka telewizyjnego programu „Szansa na sukces”. W jej wykonaniu zebrani goście usłyszeli cztery utwory. Wystąpiły także młodsze solistki z Pelplina: Dagmara Szulkowska i Natalia Węsierska.
Zaproszeni goście mogli podziwiać pokazy tańca towarzyskiego i nowoczesnego- free style. Pod kierunkiem instruktorki pani Alicji Kuczmińskiej wystąpiły dzieci i młodzież z Rudna, Kulic i Pelplina. Niewątpliwie ciekawym punktem wczorajszego spotkania były pokazy stylizacji fryzur damskich zaprezentowanych przez Gabinet Fryzjersko-Kosmetyczny TANITA ze Starogardu Gd. Panie Bożena Tylicja – fryzjerka i Sylwia Pior – kosmetyczka zadbały o piękno naszych pań.
Panie mogły również zaczerpnąć informacji od pelplińskiej florystyki, pani Lucyny Sanockiej, w jaki w sposób można skomponować nowoczesny, piękny stroik, bądź bukiet kwiatów.
Każda z kobiet dba o swój wygląd zewnętrzny, pilnuje, aby nie przybyło zbędnych kilogramów, stara się zawsze wyglądać atrakcyjnie. Wiedzy na ten temat dostarczył krótki wykład specjalisty, który zaprezentował kilka technik, jak poprawić swój wygląd. Panie, które odpowiedziały na zaproszenie GOK-u dowiedziały się także, co w życiu człowieka daje taniec i aerobik. Trzeba przyznać, że jednym z punktów, który najbardziej zaciekawił gości był pokaz masażu odchudzającego zaprezentowany przez panią Alicję Kuczmińską. Dlaczego? Na to pytanie nie trzeba chyba odpowiadać.
Punktem kulminacyjnym Pelplińskiego Dnia Kobiet był niewątpliwie pokaz mody młodzieżowej. Młode modelki zaprezentowały kolekcję wiosenną. Ubrań użyczyły pelplińskie sklepy: „Sylwia Latocha” oraz „Imperial” Kamila Kocur.
 
O strawę dla duszy zadbała Gminna Biblioteka Publiczna. W wykonaniu pana Grzegorza Kozioł zebrani mogli wysłuchać kilka pięknych wierszy. Oprócz czegoś dla duszy, było i małe co nieco dla ciała. Pyszne ciasta przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich naszej gminy. Impreza trwała 2 godziny. Cieszyła się uznaniem i pozytywnym odbiorem ze strony widzów. Od początku do samego końca sala była wypełniona po same brzegi.
 
 
 
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk