MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2007-04-10 Ku czci ks. Pasierba

Już wkrótce, bo 19-20.04.2007 odbędzie się XII Pomorski Festiwal Poetycki im. Księdza Janusza Stanisława Pasierba. W imieniu Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Janusza Stanisława Pasierba oraz własnym serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w festiwalu.

Gminny Ośrodek Kultury w Pelplinie jako współorganizator Festiwalu Poetyckiego z Programu Operacyjnego „Promocja Twórczości” pozyskał fundusze na dofinansowanie powyższego konkursu w kwocie 25 000 zł.

Pierwszy dzień konkursu (19.04) będzie dniem eliminacji. Przesłuchania wykonawców odbędą się najpierw w Liceum Ogólnokształcącym (godz. 15.30), gdzie jury wysłucha recytacji. Później w Gminnym Ośrodku Kultury (godz. 16.00), w którym odbędą się eliminacje poezji śpiewanej. Tego samego dnia w sali kominkowej przy kościele pw. Bożego Ciała będzie można przybyć na wieczór poetycki poety- ks. Tomasza Czapiewskiego (godz. 19.00).

W piątek (20.04) od rana w murach liceum (od godz. 8.30) odbędą się warsztaty prowadzone przez aktorów. Następnie na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury o godz. 10.30 odbędą się eliminacje programów poetycko – muzycznych.

Punktem przełomowym (godz. 13.00) tych dwóch dni festiwalu będzie odsłonięcie i poświęcenie przez JE Biskupa Diecezjalnego Jana Bernarda Szlagę  tablicy pamiątkowej ku czci ks. Pasierba.

XII Pomorski Festiwal Poetycki im. Ks. J. ST. Pasierba zakończy koncert finałowy, który odbędzie się w Auli Magna Wyższego Seminarium Duchownego (godz. 15.00-19.00).

Serdecznie zapraszamy!


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk