MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2007-04-23 WYNIKI XII Pomorskiego Festiwal Poetyckiego im. ks. Janusza St. Pasierba
XII Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. Janusza Stanisława Pasierba rozstrzygnięty. Jury miało twardy orzech do zgryzienia. Po długich naradach jurorzy ocenili wszystkich uczestników.  Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy sukcesów!
Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu.                                          
Wyniki XII Pomorskiego Festiwalu Poetyckiego
im. ks. Janusza St.   Pasierba
 
RECYTACJE
 
1. Joanna Zaworska – III Liceum Ogólnokształcące w   Toruniu
2. Agnieszka Szarafin – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
3. Agata Tomaczkowska – Zespół Szkół Zawodowych i   Ogólnokształcących  
    w   Kartuzach
    Ewa Soroka – Zespół Szkół    Ponadgimnazjalnych nr 1 w Malborku
 
Wyróżnienia otrzymali:
Anna Chojnacka – Zespół Szkół   Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku
Damian Domański – Colegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie
Anna Nowak – Zespół Szkół   Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku
Agnieszka Różycka – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Skórczu
Agnieszka Urbanowska - I Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu
Alicja Wons – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.
 
Nagrodę specjalną Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie za najlepszą interpretację wiersza o tematyce religijnej otrzymała Joanna Zaworska z III Liceum Ogólnokształcące w   Toruniu.
Nagrodę specjalną Dyrektora Radia „Głos” za najlepszą dykcję otrzymała Agnieszka Szarafin z  I Liceum Ogólnokształcące w   Starogardzie Gd.
 
POEZJA ŚPIEWANA
 
1. Karolina Ziegart – I Liceum Ogólnokształcące w   Starogardzie Gd.
2. Kamila Niemczycka – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Słupsku
3. Justyna Kuplińska i Marta Węgłowska – Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych nr 1 w Malborku
 
Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Daria Treder z Zespółu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku.
Wyróżnienie za najlepszą kompozycję muzyczną przyznano Dariuszowi Mrozek i Krzysztofowi Weronieckiemu z  Liceum   Ogólnokształcącego w Pelplinie.
 
 
PROGRAMY POETYCKO-MUZYCZNE
 
1. Prywatne Gimnazjum i Liceum Sióstr Nazaretanek w Warszawie – 
    za prezentację programu „Zaświadczyć o światłości”
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku – za program
   „Opowieść o człowieku, który żyje”
3. Liceum Ogólnokształcące w Prabutach – za program „Wystarczy jeden
     liść, jeśli ma kształt serca”
Zespół Szkół nr 1 we Władysławowie - za program „Deus   faber” 
Wyróżnienie indywidualne za opracowanie muzyczne otrzymali:
Marcin Barański i Łukasz Kropidłowski z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malborku ( muzyka do programu „Każdy nowy dzień zaczyna się głęboką nocą”).
Wyróżnienie za najlepszy scenariusz przyznano Ewelinie Mielaniuk z Zespółu Szkół Energetycznych w   Gdańsku (scenariusz programu „Czy nie jest za późno?”).
 
 
 
ESEJE
 
1.     Monika Borowik - Katolicki Uniwersytet Lubelski za pracę „O nagości”
 Agnieszka Środowska – II Liceum Ogólnokształcące w Słupskuza pracę    „Przestrzenie człowieka XXI wieku”
      2. Martyna Nnełka – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Tucholi za pracę
       „Fortuna toczy się kołem tortur”
      3. Karolina Stankiewicz – I Liceum   Ogólnokształcące w   Augustowie za
        pracę „Ty jesteś ale i ja   jestem drogą -  motyw drogi w utworach ks. Janusza St. Pasierba”
 
wyróżnienia otrzymali:
Małgorzata Sobolewska – I Liceum Ogólnokształcące w   Augustowie za pracę „Pasierb – nieodrodne dziecko naszego Boga”
Edyta Suszyńska – I Liceum   Ogólnokształcące w   Augustowie za pracę „Obraz staruszki w poezji ks. Janusza St. Pasierba”
Anna Szymankiewicz – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku za pracę „Złote włosy aniołów...”
Estera Wielgat - I Liceum   Ogólnokształcące w Augustowie za interpretację wiersza ks. Pasierba „Obejmowanie”
 
 
    JUWENILIA
 
   1. Katarzyna Paulina Perkowska   - X Liceum Ogólnokształcące
      w Białymstoku
   2. Justyna Rożko – Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku
       Anna Wierzbicka – Zespół Szkół Ponadgimnnazjlanych nr 1 w Malborku
   3. Monika Borowik – Katolicki Uniwersytet Lubelski
 Bogusława Wiese – III Liceum Ogólnokształcące   w   Tczewie 
 
Wyróżnienia przyznano:
Agnieszce Gałkowskiej z I Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gd.
Martynie Nełka z  Zespółu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi
Adamowi Śmigielskiemu z  Zespół Szkół   w   Lubawie
      Jacekowi Szewczuk z Zespółu Szkół Katolickich w Słupsku
Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk