MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2007-04-27 Pierwszy dzień Festiwalu za nami
Wystawa otwarta
 
 
 
 
Za nami pierwszy dzień Festiwalu Kultury Kociewskiej.
Wczoraj, w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy: rzeźby, malarstwa, haftu i kilku innych sztuk artystów z terenu całego Kociewia. Patronat nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski Burmistrz Gminy i Miasta pan Andrzej Stanuch. Wojewoda Pomorski przesłał list, który publicznie odczytał dyrektor GOKu - Piotr Łaga. W wystawie uczestniczył również Burmistrz Gminy i Miasta Pelplin, Andrzej Stanuch.
Jak już wspomnieliśmy wcześniej, wystawa została przygotowana na podstawie lokalnych twórców. Do 11 maja podziwiać możemy twórczość Reginy Matuszewskiej, Jerzego Kamińskiego, Andrzeja Kukuli, Zenona Miszewskiego, Katarzyny Nowak, Leszka Baczkowskiego, Marii i Tomasza Zywertów, Andrzeja Ostrowskiego, Andrzeja Wolskiego, Bogdana Soleckiego, Marii Leszman, Miriam Łaga.
Otwarciu wystawy towarzyszyło seminarium, podczas którego zagłębiliśmy się w tematykę związaną z kulturą Kociewia. Andrzej Grzyb mówił o kociewskiej tożsamości, o pamięci historycznej i kulturowej. Grzegorz Oller zaprezentował temat o muzyce na Kociewiu. Natomiast Mirosława Muller mówiła o edukacji regionalnej na Kociewiu.
Po seminarium wszyscy goście uczestniczyli w inscenizacji „Wesela Kociewskiego” w wykonaniu zespołu Modraki działającego w Zespole Szkół nr 1 w Pelplinie.  Był tam również poczęstunek, jak przystało na wesele.
Dzisiaj kolejne atrakcje związane z Festiwalem. O godzinie 17.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Pelplinie odbędzie się pokaz filmów i slajdów o tematyce kultury Kociewia, a jutro konkursy gwary kociewskiej, plener malarski, degustacja potraw regionalnych i na zakończenie koncert zespołu Jordan..
Serdecznie zapraszamy!
(gok)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk