MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 23 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2016-07-04 Piknik kociewski w Janiszewie

2 lipca 2016 w Janiszewie odbył  się Piknik kociewski. Piknik prezentujący regionalną kulturę Kociewia mieszkańcy wioski zorganizowali już w ubiegłym roku wspólnie z Ośrodkiem Kultury w ramach programu „Dom Kultury+”.  

Tegoroczny Piknik dofinansowany został ze środków Gminy Pelplin w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Janiszewianki. W ramach projektu prowadzonego od końca kwietnia odbył się cykl zajęć tanecznych dla dzieci, a nabyte umiejętności zostały zaprezentowane podczas Pikniku kociewskiego.

Pod okiem pani Marii Szchulz i pani Anny Gęba, dzieci i młodzież z zespołu „Janiszewskie szprychy i dwa knapy” przedstawiła bogaty program artystyczny. Były śpiewy i tańce kociewskie, w tym zupełnie nowe aranżacje. Sołtys sołectwa Janiszewo pan Tadeusz Laskowski, jak zwykle bardzo zaangażowany w organizację, powitał zebranych i podziękował za pracę i przygotowanie organizatorom.

Po występach folklorystycznych, dzieci i młodzież zaprezentowała taniec zumba, do którego udało się tez włączyć dorosłych uczestników Pikniku.  

Niestety, po dwóch godzinach zabawy nad Janiszewem przeszła nawałnica z silnym wiatrem i ulewą. Wszyscy przenieśli się do świetlicy wiejskiej, gdzie miał miejsce poczęstunek kociewski. Po wypogodzeniu się, zabawa w plenerze trwała do pierwszej w nocy.

Zdjęcia

 

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Pelplin


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk