MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 23 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2016-07-08 XX Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tczewskiego

9 lipca 2016 roku o godzinie 11:00 w Lignowach Szlacheckich rozpocznie się XX TURNIEJ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH POWIATU TCZEWSKIEGO

 

Organizatorami turnieju są: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet, Samorządy lokalne.

Turniej organizowany pod patronatem Starosty Powiatu Tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego

 

Celem turnieju jest:

  • integracja środowiska wiejskiego w powiecie tczewskim,
  • popularyzowanie dziedzictwa kulturowego regionu,
  • pobudzenie aktywności wśród mieszkańców,
  • inspirowanie do pracy zespołowej,
  • kultywowanie tradycji.

 

Konkurencje turniejowe są następujące:

1. Kulinarna – „Ciasto z owocami”. Koła Gospodyń Wiejskich przygotują do oceny dowolne ciasto z owocami. Ocenie podlegać będzie smak ciasta.

2. Edukacyjna – „Pokolenia”. Koła Gospodyń Wiejskich przygotują do oceny tablicę o wymiarach: 1000×700 mm (ekspozycja pionowa lub pozioma). Plansza prezentowana będzie przed publicznością z komentarzem w dowolnej formie, maksymalnie przez 1 min.

3. Moda – „Kreacja – inspiracja”. Strój musi być wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich, nie może być wypożyczony. Modelka musi zgłosić prezenterowi co było inspiracją stroju. Następnie zaprezentuje się na scenie przez ok. pół minuty do własnego podkładu muzycznego. Po zakończeniu prezentacji indywidualnej nastąpi wspólna prezentacja modelek do muzyki przygotowanej przez organizatora.

4. Wokalna – piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. „Jak nie my to kto”. Każde Koło Gospodyń Wiejskich opracuje tekst i zaśpiewa jedną piosenkę do własnego podkładu muzycznego. W wykonaniu uczestniczy od 6-12 osób z danego KGW. Czas wykonania maksymalnie 3 minuty.

5. Taneczna – „Z bajki”, muzyka własna. W wykonaniu uczestniczy od 6-12 osób z danego KGW. Czas wykonania – maksymalnie 2 minuty.

Serdecznie zapraszamy.

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk