MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 26 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2016-07-13 Koncert muzyki organowej

13 lipca 2016 r. o godz. 19:00 w Katedrze Pelplińskiej odbył się kolejny koncert organowy w ramach "XVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Bazylice Katedralnej w Pelplinie". Podczas koncertu usłyszymy na organach Ennio Cominetti z Włoch.

 

 

Cominetti – włoski organista, koncertujący na najbardzej prestiżowych festiwalach organowych, wykonał ponad 2000 koncertów.

Koncertował w najważniejszych katedrach i salach koncertowych Europy, a także w Azji, Afryce, USA, Kanadzie i Ameryce Południowej. Nagrał 25 płyt CD dla włoskich i niemieckich firm fonograficznych. Nagrywał dla radia i telewizji. Artysta zajmuje się również kompozycją i dyrygenturą (założyciel orkiestry “Orchestra Cameristica Lombarda” i zespołu wokalnego “Soli Deo Gloria”). E. Cominetti wydał biografię M.E. Bossiego. Artysta prowadzi seminaria muzyczne, zasiada w jury konkursów organowych. Od 1998 r. jest dyrektorem departamentu muzyki kościelnej i profesorem Akademii Sztuki w Rzymie. Wykonuje ponad 80 koncertów rocznie.

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk