MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 23 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2016-07-15 Edukacja dorosłych w ramach Erasmus +

Od 1 czerwca 2016 roku Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie realizuje projekt pod nazwą „Edukacja po europejsku” w ramach programu Komisji Europejskiej ERASMUS+. Projekt realizowany jest w sektorze Edukacja Dorosłych.

Celem projektu „Edukacja kulturalna po europejsku” jest rozwój Ośrodka Kultury w Pelplinie w wymiarze europejskim. Zaplanowano podniesienie kompetencji językowych kadry Ośrodka poprzez udział w kursach językowych za granicą oraz prowadzonym wewnętrznie.

Dwóch pracowników kadry Ośrodka Kultury weźmie udział kursie w angielskim Scarborough w terminie 18-29 lipca 2016 roku. Organizatorem kursu jest doświadczona Akademia Anglolang. Natomiast w Ośrodku Kultury prowadzone będzie dokształcanie z języka angielskiego dla co najmniej trzech innych pracowników. W ramach przygotowania do udziału w kursie za granicą odbyły się spotkania robocze, na których omawiany był program Erasmus+ i możliwości rozwoju Ośrodka Kultury, program kursu, sprawy organizacyjne.  Natomiast partner projektu, Akademia Anglolang, dostarczyła wszelkich niezbędnych informacji związanych z uczestnictwem w kursie. Podczas dwutygodniowej mobilności w Anglii zaplanowano udział w kursie Intensive English Language Training for School Administrators & Teachers (of subjects other than English), który przeznaczony jest dla osób dorosłych z organizacji zajmujących się „uczeniem się osób dorosłych”, edukacją, w tym edukacją kulturalną. W kursie zaplanowano prace różnymi metodami oraz poznanie kultury brytyjskiej.

Udział w szkoleniu europejskim w ramach programu Erasmus+ umożliwi pracownikom Ośrodka Kultury podniesienie własnych kompetencji językowych oraz będzie motywował do aktywności europejskiej.  

Projekt jest kolejnym etapem w rozwoju Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie. Przyczyni się do podniesienia poziomu pracy, zwiększenia atrakcyjności lokalnej instytucji kultury, stworzy przestrzeń dla mieszkańców miasta i gminy do zaangażowania w nowe działania europejskie, pozwoli na przyjęcie i pracę w Ośrodku Kultury młodych wolontariuszy z Europy.

14 lipca 2016 roku w Warszawie odbyło się spotkanie informacyjne dla beneficjentów Akcji 1 Programu Erasmus+, sektor Edukacji Dorosłych. Z Miejskiego Ośrodka Kultury w spotkaniu uczestniczył dyrektor Piotr Łaga. Podczas spotkania pracownicy Narodowej Agencji Programu Erasmus+  omówili aspekty jakościowe, finansowe i formalne związane z realizacją i rozliczaniem projektów oraz funkcjonalności narzędzia Mobility Tool+, a także upowszechniania rezultatów projektu i EPALE. Spotkanie było bardzo przydatne, szczególnie dla podmiotów po raz pierwszy realizujących projekty w ramach programu Erasmus+.  

 

Więcej o programie Erasmus +   tutaj

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk