MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 25 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2017-03-23 Malownicze skarby mieszkańców naszej Gminy

„Nasze skarby” - pod takim tytułem odbyła się wystawa twórczości mieszkańców gminy Pelplin. Swoje skarby zaprezentowali: Justyna Baczewska, Jadwiga Dettlaff, Nikola Freda, Jerzy Karbaszewicz, Mirosław Karolczyk, Miriam Łaga, Bożena Mielińska, Kazimiera Pladwig, Maria Schulz oraz Urszula Stopa. Podczas otwarcia wystawy 23 marca 2017 zagrał duet studentów Akadami Muzycznej w Gdańsku, Ewa i Szymon Laskiewicz.

Otwarcie wystawy było okazją do spotkań artystów, porozmawiania, podzielenia się swoimi pasjami z mieszkańcami i przybyłymi gośćmi. Dyrektor Ośrodka Kultury rozmawiał na forum z twórcami prac, którzy chętnie opowiadali o motywach swoich dzieł, o tym co ich inspiruje, co chcieliby tworzyć. Część autorów wystawionych prac rozpoczęła swoja przygodę z malarstwem dopiero w życiu dorosłym, nieraz po przejściu na emeryturę. W tym kontekście prowadzący wydarzenie zachęcał do aktywności, do tworzenia, do edukacji w życiu dorosłym. Dyrektor wspomniał przy tej okazji o realizowanym w Ośrodku Kultury projekkcie "Edukacja po europejsku" w ramach Programu Erasmus+ Edukacja Dorosłych.

Wśród uczestników otwarcia wystawy byli mieszkańcy miasta i gminy, ale też goście z regionu, którzy przyjechali na zaproszenie autorów prac.


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk