MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 25 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2007-09-14 Oferta programowa na rok szkolny 2007/08
Rok szkolny 2007/2008
Oferta programowa Gminnego Ośrodka Kultury
dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych
 
 Gminny Ośrodek Kultury w Pelplinie zaprasza dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z Gminy Pelplin do skorzystania z oferty programowej przygotowanej w bieżącym roku szkolnym. Oferta skierowana jest do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje talenty oraz owocnie spędzić czas wolny.
Pracownia plastyczna
Zapraszamy dzieci i młodzież wykazujące uzdolnienia plastyczne (malarstwo) do udziału w zajęciach pracowni plastycznej prowadzonej przez instruktora – artystę plastyka panią Barbarę Wdziękońską.
Utworzone będą dwie grupy wiekowe: dla dzieci ze szkoły podstawowej i dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Zajęcia plastyczne odbywać się będą raz w tygodniu po 1,5 h dla każdej grupy.
Odpłatność za uczestnictwo w warsztacie plastycznym wynosi 5 zł za jedne zajęcia (miesięcznie 20 zł), płatne z góry za miesiąc.
Spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych w poniedziałek 24 września 2007 w Gminnym Ośrodku Kultury w Pelplinie o godz. 18.00. Planowany początek zajęć – od początku października w pomieszczeniach GOK w Pelplinie.
 
Taniec towarzyski
Gminny Ośrodek Kultury zamierza stworzyć grupy taneczne dzieci i osób dorosłych, które pod okiem instruktora tańca towarzyskiego nabędą nowe umiejętności taneczne. W zależności od tego czy znajdą się zainteresowani nauką tańca towarzyskiego, zostaną przy GOK-u utworzone grupy taneczne, których zajęciach odbywać się będą od początku października.
Udział w zajęciach będzie odpłatny, 4 zł za godzinę (zegarową).
Taniec nowoczesny
Gminny Ośrodek Kultury w Pelplinie zaprasza do „Szkoły tańca”.Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, w dwóch grupach wiekowych, po 60 minut dla każdej grupy.
Zajęcia poprowadzi pani Alicja Kuczmińska, instruktorka tańca, choreograf. Nauką objęte będą tańce standardowe, użytkowe, nowoczesne, dyskotekowe.
Zajęcia odbywać się będą:
-         w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie (w każdy piątek od godz. 16.00),
-         w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Rajkowach (w każdy czwartek od godz. 16.00),
-         w sali gimnastycznej Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie (w każdą środę od godz. 16.00).
Odpłatność za uczestnictwo w zajęciach wynosi 4 zł za godzinę.
 
Szkoła keyboartowa
Planowane zajęcia w grupach od 3 do 4 osób. Wymagany własny instrument – keyboart. Do dyspozycji również pianino. Zajęcia prowadzić będzie Piotr Negowski (nauczyciel, muzyk) w Ośrodku Kultury w Pelplinie, raz w tygodniu po 1,5 godz.. Zapisy w GOK. Pierwsze zajęcia od 19 września. Odpłatność 10 zł za godz.
 
 Orkiestra Dęta
W czerwcu bieżącego roku przy Gminnym Ośrodku Kultury zawiązała się Orkiestra Dęta, której dyrygentem został pan Tadeusz Negowski - nauczyciel instrumentu (klarnet) w Szkole Muzycznej w Pelplinie oraz dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Starogardzie Gdańskim.
Próby orkiestry odbywają się w środy w godz. od 18.00 do 19.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Pelplinie. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy posiadają podstawowe umiejętności gry na instrumentach dętych i nie tylko. Mile widziana zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe chcące dobrze wykorzystać czas wolny. Obecnie w orkiestrze jest 15 osób.
 
 Pracownia muzyczna
Młodych muzyków zapraszamy do tworzenia grup muzycznych lub włączenia się w już istniejące. Obecnie w GOK działa zespół Mister Sinistr (ćwiczy co tydzień w niedzielę). Udostępniamy gitary basowe, wzmacniacz gitarowy, perkusję, sprzęt nagłaśniający. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ośrodka.
 
Program „Młodzież”
GOK rozpoczął realizację Akcji A-1 – Wymiany Młodzieży w ramach programu UE „Młodzież”. Przygotowywana jest wymiana z młodzieżą z miasta partnerskiego Newcastle West w Irlandii, w najbliższe ferie zimowe. Przygotowania przebiegać będą poprzez cykl spotkań młodzieży począwszy od drugiej połowy września do 10 stycznia 2007.
Zachęcamy zorganizowane grupy młodzieży do korzystania z programu. GOK służy pomocą merytoryczną.
 
Pracownia Haftu i Szydełka
Zapraszamy wszystkie osoby, które mają zamiłowania do wykonywania robótek ręcznych.
W miarę możliwości udostępniamy materiały, posiadamy bogate wzornictwo, które udostępnimy każdemu zainteresowanemu powyższym warsztatem. Instruktorem odpowiedzialnym za prowadzenie zajęć jest Anna Pielecka.
Zajęcia są bezpłatne. Warsztaty haftu i szydełka odbywają się raz w tygodniu w godzinach popołudniowych i trwają 3h.
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk