MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 20 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2007-10-11 Zapraszamy na Festiwal Piosenki w Warszawie!

Dom Kultury „Włochy” z Warszawy

zaprasza na

VI Ogólnopolskie Spotkanie z Piosenką
„Warszawa da się lubić”

 

Festiwal planowany jest w dniach 23-24 listopada 2007 r. Jego celem jest ożywianie aktywności muzycznej dzieci i młodzieży. Inspirowanie ich do rozwijania własnej twórczości oraz wyłanianie młodych talentów. Założeniem festiwalu jest również lansowanie nowych piosenek o Warszawie i promowanie własnego regionu.

Każdy uczestnik wykonuje dwa utwory, z których jeden obowiązkowo poświęcony jest Warszawie, drugi ma tematykę dowolna (np. dotyczącą regionu, z którego pochodzi wykonawca). Łączny czas prezentacji obu piosenek nie może przekroczyć 7 minut.

Organizatorzy Festiwalu liczą, że wyzwaniem będzie przygotowanie utworów nowych, nigdzie wcześniej nie prezentowanych (wiek autorów tekstu i muzyki nie podlega ocenie jury). Jeżeli zgłoszona piosenka jest utworem znanym, wcześniej wykonywanym, zostanie zakwalifikowana do przesłuchań tylko z nową interpretacją i aranżacją.

Do udziału w przesłuchaniach zapraszamy zespoły wokalne, wokalno - instrumentalne, chóry i solistów – wokalistów w następujących kategoriach wiekowych:

  1. dzieci i młodzież w wieku 7-12 lat
  2. młodzież 13-16 lat
  3. młodzież 17-26 lat
  4. osoby dorosłe 27-45 lat
  5. grupy z dużą rozpiętością wieku (dotyczy tylko zespołów, w których dorośli występują razem z dziećmi i młodzieżą) 

 O kwalifikacji grupy do kategorii wiekowej decyduje wiek większości członków zespołu.

Każdego roku w festiwalu uczestniczyło ponad 400 wykonawców. W ubiegłym roku honorowy patronat nad festiwalem sprawowali: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Mazowiecki, Przewodniczący Rady Miasta Stołecznego Warszawy oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Patronat medialny przyjęła TVP3. Spodziewam się, że obecna edycja będzie także twórczym i aktywnym spotkaniem młodego pokolenia z całej Polski.

Zachęcamy do systematycznego odwiedzania naszej strony internetowej www.dkwlochy.pl, gdzie odnajdziecie bliższe informacje o planowanych konkursach i festiwalach.

 Pliki do ściągnięcia
Regulamin (27 kB)
Karta zgłoszenia (35 kB)

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk