MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 20 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2007-10-25 OMNIBUS 2007 rozstrzygnięty!

OMNIBUS 2007 – Gminny Finał rozstrzygnięty!

 

 
 
 

24 października 2007, w Zespole Szkół w Rajkowach odbył się finał gminnego konkursu wiedzy OMNIBUS. Gminny Ośrodek Kultury w Pelplinie organizuje ten konkurs już od wielu lat. Rywalizację podjęli uczniowie gimnazjów wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych. W tym roku współzawodniczyli ze sobą gimnazjaliści wszystkich szkół z terenu miasta i gminy Pelplin. Łącznie 29 osób.

W pierwszej części gminnego finału uczniowie odpowiadali na 70 pytań zawartych w teście.  Należało się wykazać wiedzą między innymi z takich dziedzin jak: sztuka, język polski, geografia, historia, chemia, wiedza o społeczeństwie. W przerwie między pierwszym  a drugim etapem konkursu, komisja sprawdzała prace, a młodzież skorzystała z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów.  Przerwę uatrakcyjnił występ taneczny dzieci i młodzieży ze szkoły w Rajkowach. Do kolejnej części gminnego finału zakwalifikowała się dziesiątka najlepszych uczniów:  Katarzyna Burzyńska z ZKiW w Rudnie (39 pkt), Michał Ernest z ZKiW w Rudnie (34), Paulina Habas z ZKiW w Rudnie (34), Paweł Hinz z ZS nr 2 w Pelplinie (38), Magdalena Konieczna z ZS nr 2 w Pelplinie (29), Aleksandra Czarnecka z ZKiW  w Kulicach (30) oraz uczniowie z ZS nr 1 w Pelplinie -  Kamila Baczewska (29), Joanna Kropisz (32), Żaneta Smolarek (28), Karolina Kryła (27). Na tym etapie konkursu każdy z zawodników odpowiadał na siedem pytań z różnych dziedzin. Pytania były przedstawione w formie prezentacji multimedialnej.  Największą liczbę punktów zebrali: Joanna Kropisz, Katarzyna Burzyńska, Paweł Hinz i Michał Ernest. Tych czworo uczniów tym samym przeszło do ostatniego etapu konkursu, w którym musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również refleksem, ponieważ odpowiadali na pytania na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. Po emocjonującej walce  zwycięzcą konkursu OMNIBUS 2007 została uczennica z Zespołu Szkół Nr 1 w Pelplinie Joanna Kropisz, która odebrała pamiątkowy puchar oraz nagrodę - plecak. Tuż za nią, drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Burzyńska z Rudna. Trzecie i czwarte miejsce zajęli odpowiednio: Paweł Hinz z Pelplina i Michał Ernest z Rudna.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a nauczycielom za wkład w przygotowaniu uczniów do konkursu i pomoc organizacyjną. Szczególne podziękowania dla dyrektora Zespołu Szkół w Rajkowach pani Jolanty Pellowskiej oraz pana Jacka Hinza. Uczniom gratulujemy wiedzy. Zapraszamy za rok.

 
 
 
 
 
 
 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk