MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2007-11-07 Remont Gminnego Ośrodka Kultury.
Stan techniczny byłej sali kinowej oraz zaplecza Gminnego Ośrodka Kultury w Pelplinie był do tej pory na tyle zły, że uniemożliwiał prowadzenie zajęć. Niesprawna instalacja elektryczna, niesprawne ogrzewanie, ciemno, szaro i wilgotno, tak pokrótce można opisać stan naszego pelplińskiego Ośrodka.

- Z uwagi na stan budynku, potrzeba naprawdę szybkich działań. Budżet Ośrodka jest niewielki, tym bardziej cieszy mnie fakt, że udało się nam pozyskać środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wys. 80 tys. zł – mówi Piotr Łaga, dyrektor Ośrodka Kultury.
Minionej zimy, we współpracy z pracownikami referatu techniczno – inwestycyjnego Urzędu Gminy i Miasta Pelplin, opracowana została niezbędna dokumentacja, tj. projekt budowlany z kosztorysem oraz wniosek o dofinansowanie. Prace remontowe rozpoczęły się dopiero na początku października, ponieważ bardzo długo trwała procedura rozpatrywania wniosków w Warszawie. Oczywiście potrzeby finansowe są co najmniej dziesięciokrotnie większe, niż pozyskane środki. Od czegoś trzeba jednak zacząć, w przygotowaniu są kolejne wnioski, w tym na remont ogrzewania.
Obecny zakres prac remontowych obejmuje wstawienie okien do byłej sali kinowej, ocieplenie ścian, wymianę wszystkich starych okien, wykonanie elewacji, remont sanitariatów. Na zakończenie prac wewnątrz będziemy musieli jeszcze dość długo poczekać. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jakie środki uda się pozyskać. W dalszych planach jest remont pomieszczeń po byłej bibliotece oraz pozostałych, w tym znajdujących się w piwnicy.
 
 
 
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk