MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 20 września 2018 r.
Aktualności

Powrót

2017-09-28 Niepodległa 2017 - otrzymaliśmy dofinansowanie projektu

Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło wyniki naboru do programu dotacyjnego Niepodległa 2017. Wśród wniosków, które otrzymały dofinansowanie jest wniosek przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie we współpracy z Urzędem Gminy i innymi podmiotami. 


Program rządowy NIEPODLEGŁA wspiera i łączy inicjatywy organizowane z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W obecnej edycji programu dotacyjnego wspierane są szczególnie działania animacyjne i edukacyjne, włączające lokalne społeczności i przygotowujące je do aktywnego uczestnictwa w obchodach w kolejnych latach.

Projekt „Błękitna Armia - edukacja historyczna mieszkańców gminy Pelplin” służy podniesieniu atrakcyjności edukacji historycznej, upowszechnianiu wiedzy o procesie odzyskania niepodległości Polski, w tym Pomorza i Pelplina. Utworzona zostanie grupa rekonstrukcyjna żołnierzy Błękitnej Armii Generała Józefa Hallera. Członkowie grupy we współpracy z historykami i społecznikami przygotują program edukacyjny dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, który prezentowany będzie w lokalnych szkołach. Projekt realizowany będzie przez najbliższe dwa miesiące. 

Strona programu https://niepodlegla.gov.pl/

 

 


Archiwum

Polityka prywatności MOK Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
Świetlica w Lignowach Szlacheckich
Kalendarz imprez
Newsletter
facebook
Karta Dużej Rodziny
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Patriotyzm jutra
Program
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP