MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2018-08-29 XX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej zakończony

 

W środę 29 sierpnia 2018 r. w Pelplinie uroczyście zakończono XX Festiwal Muzyki Organowej. Początki tego wydarzenia sięgają roku 1992, kiedy to w pelplińskiej Katedrze odbywał się cykl koncertów pt. „Pelplińskie Koncerty Kameralne”. Koncerty miały wyłącznie charakter lokalny, a wykonawcami byli głównie muzycy krajowi.

Od 1999 roku nieprzerwanie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie. Od wielu lat jedno z największych i najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego typu w Polsce i w Europie, skupiające artystów i słuchaczy z całego świata. Największe i najważniejsze przedsięwzięcie tego profilu w Diecezji Pelplińskiej i na Kociewiu. W Festiwal zaangażowanych jest aż 11 Diecezji w Polsce, także kościoły na Ukrainie i Białorusi (m.in. Katedra Grodzieńska), łącznie ponad 70 punktów koncertowych regularnie ujętych w kolejnych edycjach koncertów towarzyszących Festiwalowi.

Organizatorem głównym Festiwalu jest Fundacja Promocji Sztuki im. Gabriela Faure działająca od 2003 roku, a jego Dyrektorem i pomysłodawcą od początku istnienia (tj. od 1999) jest aktywnie koncertujący na całym świecie organista GEDYMIN GRUBBA, który w 2016 roku obchodził 20-lecie swojej pracy artystycznej.

(www.pelplin.pl)

 

;

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk