MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2019-09-07 XXI Szaradziarskie Mistrzostwa Pelplina

XXI Szaradziarskie Mistrzostwa Pelplina za nami. Tegoroczny turniej odbył się 7 września 2019. Zgromadzonych gości powitali Piotr Łaga- dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie oraz Zdzisław Waśniewski – wieloletni współorganizator Mistrzostw Szaradziarskich w Pelplinie.

Tym razem w umysłowe szranki stanęło 45 uczestników z całej Polski. Rozgrywki były bardzo emocjonujące. Szaradziści zmagali się z niezwykle trudnymi zadaniami, które podzielone zostały na dwa etapy. Autorami tegorocznych zadań byli: Jacek Górski oraz Bogdan Malach. Nad przebiegiem mistrzostw czuwało jury w składzie: Stanisław Bruszkowski, Grzegorz Chomicz, Arakadiusz Dybała, Roman Iwanek, Bogdan Kęsy oraz Bogdan Malach.

Tytuł mistrza obronił Dawid Kupiec, który tym samym wygrał nagrodę oraz puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin. Miejsce II i Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie wywalczył Paweł Kustroń. III miejsce i nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pelplinie otrzymał Adam Biniszewski. Rafał Rogowski, Agnieszka Warwas i Przemysław Ketner to kolejne osoby, które znalazły się w czołówce laureatów.

Serdecznie dziękujemy Zdzisławowi Waśniewskiemu i Adrianowi Waśniewskiemu za współpracę przy organizacji Mistrzostw Szardziarskich w Pelplinie. Wyrazy wdzięczności kierujemy również w stronę Sponsorów tegorocznych Mistrzostw.

DZIĘKUJEMY:
Krystynie Gierszewskiej, Wydawnictwu BERNARDINUM oraz Referatowi Promocji UMiG.

Organizatorem wydarzenia był Gdański Klub Szaradzistów "Neptun" oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie.

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk