MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2008-04-17 II Festiwal Kultury Kociewskiej

Stowarzyszenie Miłośników Pelplina i Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie zapraszają na II Festiwal Kultury Kociewskiej, który odbędzie się w dniach 24 - 26 kwietnia 2008 roku  w Pelplinie.

Festiwal został dofinansowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego w wys. 8 tys. zł (dotacja dla Stowarzyszenia Miłośników Pelplina).

Celem Festiwalu jest popularyzacja kultury kociewskiej, zwyczajów, twórczości ludowej,kociewskich przepisów kulinarnych.

Pierwszego dnia Festiwalu, tj. w czwartek 24 kwietnia odbędzie się otwarcie wystawy „Twórczość i życie na Kociewiu” oraz spotkanie ze znanymi regionalistami. Na wystawie oprócz prac ludowych artystów z Kociewia zobaczymy wystrój chaty kociewskiej i inne ciekawe pamiątki sprzed lat.

W piątek, 25 kwietnia, odbędzie się konkurs gwary kociewskiej. Prezentować się będą dzieci, młodzież i dorośli, a recytowane przez nich wiersze, gadki opisywać będą nasze Kociewie.

Sobota, 26 kwietnia, będzie kulminacyjnym dniem Festiwalu. Program tego dnia jest bardzo bogaty. Rozpoczniemy wspólnym przemarszem uczestników Festiwalu główną ulicą miasta. Barwny korowód dotrze na Plac Burmistrza Chmieleckiego w centrum Pelplina, gdzie przygotowana zostanie specjalna mini-zagroda ze zwierzętami gospodarskimi i chata, w której przy zwykłych codziennych obowiązkach krzątać się będzie kociewska rodzina. Będzie tu można skosztować smakołyków według przepisów naszych babć, a przy okazji posłuchać piosenek zespołów folklorystycznych oraz obejrzeć zabawne skecze i przedstawienia. Wszyscy ci, którzy zechcą spędzić ten jedyny niepowtarzalny dzień, w typowej kociewskiej scenerii, będą mieli możliwość wzięcia udziału we wspólnym malowaniu na płótnie motywu haftu kociewskiego (z pewnością jednego z największych).

Wspomniane wydarzenia II Festiwalu Kultury Kociewskiej zakończy w sobotni wieczór występ zespołu roc’kowego „NOC” z Gdańska.

Patronat nad Festiwalem Kultury Kociewskiej objął Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin pan Andrzej Stanuch.

 

Do udziału w Festiwalu zapraszamy szczególnie lokalne ośrodki kultury z regionu Kociewia, szkoły, urzędy gmin i miast kociewskich, Koła Gospodyń Wiejskich z Kociewia oraz inne osoby.

 

Wszelkie pytania dot. Festiwalu proszę kierować pod nr tel. 058/ 536 14 52

lub 0 605 477 499,

e-mail: mok@pelplin.pl

Serdecznie zapraszamy

 Pliki do ściągnięcia
Program Festiwalu (30 kB)
Formularz zgłoszenia (39 kB)

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk