MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 20 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2019-11-13 Pokaz filmu "Pelplin"

13 listopada 2019, w Ośrodku Kultury obył się pokaz filmu „Pelplin” o niemieckiej zbrodni na duchownych Kapituły Chełmińskiej jesienią 1939. Film jest jednym z odcinków historycznego cyklu pt. „Młyny historii” zrealizowanego przez  Muzeum Piaśnickie w Wejherowie.

Na pokaz filmu przybył Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna, Przewodniczący Rady Miejskiej Jakub Zieliński, kapłani, klerycy Seminarium Duchownego w Pelplinie, mieszkańcy naszej gminy oraz goście.

Słowo wstępne przed projekcją wygłosiła pani Teresa Patsidis- zastępca dyrektora Muzeum Stutthof ds. Muzeum Piaśnickiego. Natomiast po pokazie głos zabrał ks. Wincenty Pytlik- dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie. Oba wystąpienia były znakomitym dopełnieniem treści pokazanej w filmie i refleksją nad tragiczną historią tamtych lat.  Na zakończenie głos zabrał ks. Biskup Ryszard Kasyna, który podziękował realizatorom filmu i organizatorom pokazu, wskazał na potrzebę pamięci o ofiarach wojny i zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

Foto. Mateusz Ihnatowicz - Muzeum Piaśnickie w Wejherowie


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk