MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 26 listopada 2020 r.
Aktualności

Powrót

2020-11-09 Niepodległa do Hymnu! Zaśpiewamy na ul. Dworcowej w Pelplinie!

Już po raz kolejny w Święto Niepodległości Polski w całym kraju odbędzie się akcja – „Niepodległa do hymnu”.

W poprzednich latach Mazurka Dąbrowskiego słychać było od morza do Tatr, w tysiącach miejsc w Polsce! W tym roku ze względu na pandemię Covid-19 zachęcamy do śpiewania hymnu Polski w domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi lub poza domem z zachowaniem zasad dystansu społecznego.

PELPLIN dołącza do akcji!

11 listopada w samo południe w towarzyszenie dwóch hallerczyków z pelplińskiej grupy rekonstrukcyjnej pojawimy się z głośnikiem, z którego popłynie Mazurek Dąbrowskiego na największym osiedlu w naszym mieście, na ul. Dworcowej. Będziemy na drodze w pobliżu bloku nr 19. Będzie nas widać i słychać z bloków nr 14, 18,19, 20, 24, a także częściowo nr 13, 22 i 23.

Zachęcamy, aby wyjść na balkony, otworzyć okna, wziąć do ręki biało-czerwoną chorągiewkę lub flagę Polski i wspólne odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Z naszej wspólnej akcji „Niepodległa do hymnu” w Pelplinie zrobimy relację „na żywo” na Facebooku.

Jeśli jesteś mieszkańcem osiedla na Dworcowej, podziel się tą wiadomością z sąsiadami (nie każdy korzysta z Facebooka lub stron internetowych). Nie tylko osiedle na Dworcowej – zachęcamy też mieszkańców innych części naszego miasta i gminy, gdzie jest większa zabudowa, do wspólnego śpiewania z balkonów i okien swoich domów.

Do zobaczenia i usłyszenia w środę 11 listopada o godz. 12.00, w Święto Niepodległości Polski!

 


Archiwum

Polityka prywatności MOK Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
29. Finał WOŚP
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Kalendarz imprez
Newsletter
facebook
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Patriotyzm jutra
Program
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP