MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2008-07-03 Kolonie nad morzem w Mikoszewie już za nami.
Już w poniedziałek 23 czerwca dzieci i młodzież z Pelplina wyjechała na swoje wakacje nad morze. Miejski Ośrodek Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Pelplina, zorganizował 8-dniowy turnus kolonijny w Ośrodku Milena w Mikoszewie.
Wypoczynek został dofinansowany przez Pomorskie Kuratorium Oświaty w Gdańsku (dotacja dla Stowarzyszenia Miłośników Pelplina).
Nad morzem wypoczywało 60 młodych uczestników, a opiekę nad nimi sprawowało 8 opiekunów z pomocą 3 wolontariuszy.
Pogoda sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi nad morzem, dlatego też było dużo kąpieli w morzu, plażowania, gry w piłkę i zabaw na plaży. Uczestnicy budowali wspaniałe zamki z piasku, które następnie z radością burzyli. Na plaży odbyły się liczne konkurencje sportowe, takie jak „rzut japonką”, biegi, skoki, kopanie dołków na czas i inne.
Drugiego dnia pobytu, wszyscy udali się kolejką wąskotorową do Stegny. Przejazd taką kolejką to spora atrakcja. Wagoniki są bez szyb, a sama kolejka jedzie z zawrotną prędkością około 30 km na godz. pośród pięknego nadmorskiego terenu.
W samym ośrodku pełnym zieleni, czas upływał na wspólnych zabawach. Każda z grup już pierwszego dnia wieczorem była gotowa do prezentacji. I tak na scenie przedstawiali się: Buszmeni, Atomówki, Dzikie koty, Murzynki Bambucze oraz Kaczki dziwaczki.
Wszyscy „koloniści” przeszli „chrzest kolonijny”. Niezapomnianym przeżyciem był też patrol nocny. Mimo pierwszego strachu, uczestnicy szczęśliwie dotarli nad morze, gdzie można było podziwiać wspaniałe nocne widoki. Ostatniej nocy w Mikoszewie, większość uczestników wstała o trzeciej nad ranem, aby zobaczyć wschód słońca nad morzem.
Dzięki obecności animatora muzycznego, pana Zbyszka, na koloniach było dużo śpiewu. Gitara towarzyszyła naszym zabawom przy ognisku, przy zabawach w mniejszych i większych grupach. Obyłby się także „śluby kolonijne” poprzedzone romantycznymi zaręczynami.
Czas wypoczynku nad morzem upłynął bardzo szybko. Mamy nadzieję, że dla dzieci i młodzieży był on bardzo radosny.

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk