MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 07 marca 2021 r.
Aktualności

Powrót

2021-01-19 101. rocznica powrotu Pelplina do odrodzonej Polski

28 stycznia przypada 101. rocznica powrotu Pelplina do odrodzonej Polski. Rok temu świętowaliśmy uroczyście 100-lecie tego wydarzenia poprzez inscenizacje, koncerty, konferencje.

W tym roku, mimo pandemii koranawirusa, w czwartek 28 stycznia 2021 r. Generał Haller ponownie zawita w Pelplinie w towarzystwie kilku żołnierzy Błękitnej Armii. Nie będzie jak w poprzednich latach licznego przemarszu przez miasto z udziałem dzieci i młodzieży, ale Generał przespaceruje się przez nasze miasto w towarzystwie władz samorządowych. Gen. Haller tradycyjnie już przyjedzie do Pelplina pociągiem z kierunku Tczewa. Przyjazd do Pelplina godz. 11.46.

Prosimy i zachęcamy mieszkańców miasta i całej gminy do wywieszenia flag narodowych na swoich domach, firmach, zakładach pracy, instytucjach.

Zapraszamy też do obejrzenia w sieci na www.mok.pelplin.pl oraz na Facebooku relacji z ubiegłorocznych obchodów 100-lecia powrotu Pelplina do odrodzonej Polski. Prezentujemy też tam sylwetkę Stefana Łaszewskiego, pierwszego wojewody pomorskiego w odrodzonej Polsce, którego grobowiec znajduje się na pelplińskim cmentarzu.

 

Foto. Krzysztof Mania - obchody 2020

 


Archiwum

Polityka prywatności MOK Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
LOWE Pelplin
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
Kalendarz imprez
Newsletter
facebook
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Patriotyzm jutra
Program
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP