MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 29 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2021-02-05 Nabór na warsztaty malarstwa i rysunku

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie zaprasza do skorzystania z warsztatów malarstwa i rysunku (w ramach bloku zajęć - Spotkania twórcze dorosłych – warsztaty ekspresji i kreatywności mające na celu zwiększenie postaw aktywnych w społeczeństwie lokalnym).

Celem planowanych zajęć jest rozwój zainteresowań i umiejętności artystycznych dorosłych mieszkańców powiatu tczewskiego oraz zainteresowanie sztuką. Warsztaty będą obejmowały rysowanie i malowanie różnymi technikami na papierze i płótnie, prezentacje i pogadanki o sztuce. Wraz z nadejściem wiosny organizowane będą też warsztaty w plenerze oraz jeden lub więcej wyjazdów do galerii sztuki w regionie. Na zakończenie wspólnych działań planowana jest powarsztatowa wystawa prac (dla chętnych).

 

Warsztaty poprowadzi Ewa Landowska - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, instruktor zajęć plastycznych i historyk sztuki, od lat związana ze Starogardzkim Centrum Kultury i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pelplinie.
 

Warsztaty prowadzone będą w okresie od 15.02.2021 r. do 14.06.2021 r. w dwóch grupach, raz w tygodniu w poniedziałki:

1) w godz. 16.45 – 18.15 w świetlicy w Rajkowach

2) w godz. 18.45 – 20.15 w Ośrodku Kultury w Pelplinie

 

  • Zaplanowano 12 spotkań-warsztatów dla każdej grupy.
  • Organizator warsztatów zapewnia wszystkie materiały, w tym sztalugi, blejtramy, papiery, farby, pędzle, ołówki, itp. Uczestnik może też korzystać z materiałów własnych.


 

Udział w warsztatach jest nieodpłatny, ale Uczestnik zobowiązany jest do udziału w min. 80% całego cyklu zajęć. Po zakończeniu każdy z uczestników, którzy spełnili ten warunek, otrzyma zaświadczenie ukończenia warsztatów.


 

Osoba chętna do udziału w warsztatach zobowiązana jest do zapoznania się z „Regulaminem rekrutacji” dostępnym na tej stronie w zakładce „Dokumenty” lub do pobrania poniżej.

W celu zgłoszenia udziału należy wypełnić elektroniczny Formularz zgłoszenia online  lub pobrać i wypełnić formularz w wersji papierowej (zał. nr 1 do Regulaminu rekrutacji) i oświadczenie uczestnika (zał. nr 2 do Regulaminu rekrutacji). Dokumenty do pobrania poniżej. Wydrukowane dokumenty można też otrzymać w sekretariacie LOWE – Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie przy ul. Sambora 5 oraz w biurze Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie przy ul. Kościuszki 2a. Kadra tych instytucji służy pomocą w wypełnianiu dokumentów (można dzwonić pod nr tel. Szkoły 58 536 15 71 lub Ośrodka Kultury 789 240 990). W przypadku wypełniania zgłoszenia w formie papierowej, podpisany formularz zgłoszeniowy i oświadczenie uczestnika należy dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Kultury lub odesłać skan na maila lowe@zsp.pelplin.pl (oryginały należy dostarczyć później, w możliwie krótkim terminie).


 

Zgłoszenia przyjmowane są do 15.02.2021 r.


 

Uwaga – ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona do 10 uczestników w każdej grupie (łącznie 20 osób). Po przesłaniu lub dostarczeniu formularzy zgłoszeniowych, kadra LOWE dokona wyboru zgodnie z zapisami Regulaminu rekrutacji. Wszyscy zgłoszeni zostaną poinformowani o przyjęciu lub odmowie udziału w warsztatach.

Uczestnik zajęć będzie zobowiązany do wypełnienia dokumentów związanych bezpośrednio z uczestnictwem w warsztatach, np. do wypełnienia ankiet przed i po zakończeniu działań, podpisywania listy obecności.


 

Pytania dot. planowanych warsztatów można pisać na maila lowe@zsp.pelplin.pl lub kierować telefonicznie:

  • Rafał Deska – dyrektor ZSP w Pelplinie, administrator LOWE, tel. 607 321 693
  • Piotr Łaga – koordynator LOWE, tel. 605 477 499


 

 Pliki do ściągnięcia
Zał. nr 1 - Formularz zgłoszeniowy (342 kB)
Zał. nr 2 - Oświadczenie uczestnika (269 kB)
Regulamin rekrutacji - warsztaty plastyczne (245 kB)

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk