MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 29 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2021-02-10 Podsumowanie 29. finału WOŚP

Za nami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego zbierano środki dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

W gminie Pelplin zebrano 24 926,37 zł, co jest najwyższą kwotą w historii zbiórek WOŚP w naszej gminie.

Organizacją WOŚP w Pelplinie zajął się Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie we współpracy ze Stowarzyszeniem Dziedzictwo Historyczne Pomorza.

W niedzielę 31 stycznia datki do puszek zbierało 23 wolontariuszy, a wśród nich duża grupa młodzieży ze Szkoły w Rajkowach, uczniowie z Pelplina, innych miejscowości oraz dorośli wolontariusze. Tradycyjnie puszka WOŚP stała w sklepie pani Anny Sobieralskiej. Pan Sławek Ossowski jeździł swoim samochodem Gaz, zbierał datki do puszki i rozdawał serduszka i inne upominki wszystkim darczyńcom. Zbiórka prowadzona była też w Rajkowach. Łącznie do puszek zebrano 15 415,87 zł, 15,30 Euro, 50 pensów brytyjskich i 50 kopiejek ukraińskich. To więcej niż w latach poprzednich.

W tym roku nie było imprezy w Ośrodku Kultury z występami artystycznymi i licytacjami. Przekazane na rzecz WOŚP przedmioty, gadżety, upominki, wystawione zostały na aukcjach Allegro. Z licytacji prowadzonych przez MOK zebrano łącznie 9 510,50 zł. Najwyższa kwota - 3 tys. zł, wpłynęła za zdjęcie z autografem Viki Gabor. Wysokie kwoty osiągnęły inne licytacje, w tym sesja fotograficzna u Magdaleny Rzóski – 690 zł, piłka siatkowa z podpisem GIBY – 610 zł, tort Pavlova- 405 zł, Gazikowanie- 350 zł, zestaw gadżetów sportowych z Klubu Wierzyca Pelplin- 305,50 zł.

Trzeba zaznaczyć, że nie będziemy mieli pełnych danych o wysokości wpłaconych środków przez mieszkańców gminy Pelplin, ponieważ każdy mógł licytować na Allegro wybrane przez siebie pozycje z całej Polski, można było wpłacać środki przez e-skarbonki, wysyłać płatne SMS-y. Nie wiemy ile osób z naszej gminy skorzystało z takiej możliwości.

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali przedmioty na licytacje. Gorąco dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, którzy mimo zimna przez cały dzień dzielnie zbierali datki do skarbonek WOŚP. Podziękowania dla Stowarzyszenie Dziedzictwo Historyczne Pomorza oraz za posiłki przekazane wolontariuszom przez Rodzinny Burger u Libisiów oraz ALI Kebab Pizza.

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk