MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 25 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2021-06-12 Koncert finałowy XXV Pomorskiego Festiwalu Poetyckiego im. ks. Janusza St. Pasierba

To już w sobotę 12 czerwca o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbędzie się koncert finałowy XXV Pomorskiego Festiwalu Poetyckiego im. ks. Janusza St. Pasierba.

Jury oceniło już prace literackie (juwenilia i eseje) oraz przesłane drogą elektroniczną nagrania z recytacjami i poezją śpiewaną. Wręczymy nagrody pieniężne Marszałka Województwa Pomorskiego oraz nagrody rzeczowe Pomorskiej Kurator Oświaty, Starosty Tczewskiego, Burmistrza Pelplina i przewodniczącego Rady Miejskiej w Pelplinie. Zapraszamy serdecznie do Pelplina. Czekamy w sali widowiskowej MOK-u. Koncert będzie ponadto transmitowany na stronie www.mok.pelplin.pl

Przypomnijmy, że Festiwal Pasierba organizowany jest od 1996 r., najpierw przez Liceum Ogólnokształcące im. ks. Janusza St. Pasierba, od 2007 r. wespół z Miejskim Ośrodkiem Kultury, a od 2012 r. partnerem jest Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Pelplinie. Od 25 lat pracami komitetu organizacyjnego kieruje Bogdan Wiśniewski.

Tegoroczna edycja Festiwalu jest – pomimo srebrnego jubileuszu – znacznie skromniejsza niż w latach ubiegłych. Powodem są oczywiście restrykcje związane z pandemią. Tym nie mniej przygotowaliśmy koncert poezji śpiewanej w doskonałym wykonaniu artystów, którzy nie tylko lubią, ale i potrafią łączyć poetyckie słowo z muzyka i śpiewem. W koncercie „Pasierb i inni” wystąpią: Monika Janeczek-Toporowska, Agata Glejt, Sławomir Hoduń, Jacek Hoduń oraz klarnecista Krzysztof Szałek (w zamian za saksofonistę Michała Sasinowskiego).

W ubiegłym – także pandemicznym - roku odbyła się pierwsza część 25 Festiwalu: zdalne warsztaty recytatorskie i poetyckie oraz koncert online „Najważniejszym świadectwem miłości jest obecność”, który można obejrzeć na youtube  „Najważniejszym świadectwem miłości jest obecność”

 

 

 

;

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk