MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2008-08-13 Młodzież powróciła z Niemiec.
W poniedziałek 11 sierpnia o 1.30 w nocy powróciła do Pelplina grupa młodzieży z wymiany w Niemczech. 37-osobowa grupa młodzieży z gminy Pelplin gościła w Teisnach i Grafling na Bawarii. Gospodarze byli bardzo gościnni i troskliwi. Przed gośćmi z Polski otworzyli swoje domy i serca. Program wymiany młodzieżowej był bardzo bogaty. I tak zwiedziliśmy „Museumsdorf Bayerischer Wald“ w Finsterau. To skansen, który przypomina nasze Wdzydze na Kaszubach, z tym, że dużo większy. W środę udaliśmy się do Stein koło Nürnberg, do wodnego parku rozrywki „Palm Beach“. W basenach i na zjeżdżalniach było prawdziwe szaleństwo. Natomiast w piątek mogliśmy zobaczyć słynny stadion Alianz Arena, a następnie udaliśmy się do centrum Monachium na zwiedzane i zakupy. Byliśmy też w Straubing na wielkiej wystawie i w parku rozrywki. Ponadto w programie była zabawa na dyskotece w klubie w Teisnach, grill, zajęcia sportowe, piesza wycieczka w góry oraz jazda gokartami na torze w centrum rozrywki w Teisnach. Przeżyć z pewnością nikomu nie zabrakło.
W sobotę wieczorem miało miejsce oficjalne pożegnanie. Podczas Mszy św. w kościele w Teisnach, nasza młodzież z opiekunami śpiewała wszystkie pieśni. Po Mszy wielokrotnie słyszeliśmy komplementy na temat ładnego śpiewu w naszym wykonaniu. Nam też było miło, iż mogliśmy w ten sposób podziękować za okazaną gościnność. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej w szkole w Teisnach. Po posiłku miały miejsce oficjalne wystąpienia burmistrzów Grafling i Teisnach oraz ze strony polskiej dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Miłym akcentem było wręczenie przez naszą młodzież każdej z rodzin, które gościły Polaków, po symbolicznej róży.
Ze strony niemieckiej wszystkimi sprawami organizacyjnymi zajmował się pan Ludwig, Kilger, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni. Opiekę nad grupą polską sprawowało sześciu opiekunów: Iwona Chmielecka, Agnieszka Pawella, Izabela Dziel, Krzysztof Pielecki, Małgorzata Mokwińska i Piotr Łaga.
Z Niemiec wywozimy cenne doświadczenia. Zobaczyliśmy bardzo dobrze zadbane domy, gospodarstwa, doskonałą infrastrukturę, ale co najważniejsze - gościnność i życzliwość.
Podczas wspólnych rozmów wstępnie ustalono, iż za rok młodzież z Niemiec odwiedzi Pelplin.
Wymiana młodzieży została dofinansowana przez organizację Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w wys. 7.783 zł.
 

Na festynie w Straubing
 
 

Na Alianz Arena
 

Pamiątkowe wspólne zdjęcie
 

W Passau
 

W Monachium
 

Burmistrzowie Grafling, Teisnach z dyr. MOK
 

Przekazanie upominków
 

Zwiedzanie zamku
 

Przed wejściem do gokartów
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk